TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, gazetemizi makamında ağırladı
Yozgat AK Parti’ye sahip çıktı AK Parti Yozgat’ı unutmadı

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, sağlık, eğitim, ulaşım ve tarım başta olmak üzere bir çok alanda yatırımlar gerçekleştirildiğini belirterek, yapılan yatırımlar kadar bu yatırımların yaşatılmasının önemli olduğunu söyledi.
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, gazetemiz sahibi Hakan Ekinci, Sorumlu Yazıişleri Müdürü Çetin Mermertaş ve Genel Yayın Yönetmeni Reşit Ünal’ı makamında ağırladı. Yozgat’a ilişkin sohbetlerin yapıldığı buluşmada Bozdağ, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Milletvekili Bozdağ, AK Parti’nin kurulduğu 2001 yılından bu yana Yozgat’ın aynı bir öneme sahip olduğunun altını çizdi. Milletvekili Bozdağ, Yozgat’ın AK Parti’ye tam destek verdiğini ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı başında yer aldığına değinerek, “Cumhurbaşkanımız ile Yozgat arasında oluşan bağ, yatırım ve hizmet olarak geri döndü. Yozgat, AK Parti’nin iktidara geldiği 2002 yılından bu yana kendisine düşen payı fazlasıyla almıştır, almaya devam etmektedir” dedi.
Milletvekili Bozdağ, AK Parti iktidarları döneminde Yozgat’ta ekonomik ve sosyal hayata katkı sağlayacak önemli yatırımların altına imza atıldığını belirterek, zaman zaman kendilerinin de eksiklikleri olduğunu ve bu eksikliklerin kapatılması var güçleriyle çalışmaya devam edeceklerini kaydetti.
ŞEHİR HASTANESİ
YOZGAT’IN VİTRİNİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük önem verdiği şehir hastanelerinden ilkinin Yozgat’a yapıldığını hatırlatan Milletvekili Bozdağ, şehir hastanenin sağlık hizmetinin yanı sıra istihdamda sağladığını vurguladı.
Milletvekili Bozdağ, “Yozgat, yapılan sağlık yatırımlarla birlikte sağlık üs merkezi oldu. Şehir Hastanesi Yozgat’ın vitrini haline geldi. 5 yıldızlı otel konforunda hastaneye kavuştu. Uzman kadrosuyla, idari kadrosuyla, personelleriyle Yozgat’ın sağlık merkezi olurken, istihdam kapısına dönüştü” diye konuştu.
Yozgat Şehir Hastanesi’nin pandemi sürecini başarılı bir şekilde geçirdiğini aktaran Milletvekili Bozdağ, önümüzdeki yıllar içerisinde sağlık alanındaki gelişimlerin Yozgat’ı farklı bir noktaya taşıyacağına değindi.
EĞİTİM MERKEZİNE
DÖNEŞECEK
Yozgat’ın sağlık yatırımlarının yanı sıra eğitim yatırımlarıyla da desteklendiğine dikkat çeken Milletvekili Bozdağ, Bozok Üniversitesi’nin kurulduğu 2006 yılından bu yana hızla gelişim gösterdiğini belirtti. Bozok Üniversitesi’ne yeni fakülte ve yüksek okullar kazandırıldığını aktaran Milletvekili Bozdağ, Diyanet Eğitim Merkezi, Adalet Eğitim Merkezi Yozgat’ın eğitim merkezine dönüştürecek yatırımlar olduğunu söyledi.
Diyanet Eğitim Merkezi’nin hizmet vermeye başladığını Adalet Eğitim Merkezi’nin de yıl sonunda faaliyete geçeceğine vurgu yapan Milletvekili Bozdağ, “Eğitim de üniversite akademiler, adalet eğitim merkezi, diyanet eğitim merkezi, Polis Meslek Eğitim Merkezinin dördünün bir arada olduğu İstanbul ve Ankara’nın dışında Türkiye’de il yoktur. Bunlar bizi burada kurtaracak bu hizmet sektörünün ve eğitim alanının devletin bu tür bacasız fabrikalarının burada kalıcı bir şekilde varlığıdır. Şimdi biz bunları Allah’ın izni ile Yozgat’ımıza kazandırdık ve bunların tamamı faaliyete geçtikten sonra Yozgat’ın eğitiminde kültüründe çok değişiklik olacak” ifadelerini kullandı.
ULAŞIM YATIRIMLARI HIZLANDI
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve Milletvekili Bozdağ, Yozgat’ın ulaşım yatırımlarında da payına düşeni aldığını söyledi.
Yüksek Hızlı Tren ve Havalimanı yatırımlarının hızla devam ettiğini dile getiren Bozdağ, hızlı trenle bu yıl içerisinde yolculuk yapılabileceğini müjdeledi. Bozdağ, hızlı treninin Yozgat’ın pek çok alanda gelişmesini hızlandıracağını da vurgulayarak, “Yozgat’ın pek çok alanda gelişmesini hızlandıracak. O alanda Yozgat’a büyük bir güç katacaktır” dedi.
Yozgat Havalimanının 2022 yılında hizmete gireceğini belirten Bozdağ, Yozgat’ın dünyaya bağlanacağını ve üst yapı tesislerinin yapımına bu yıl başlanacağını aktardı.
‘YAPILANI YAŞATMALIYIZ’
Milletvekili Bozdağ, yapılan yatırımlar kadar bu yatırımların yaşatılmasının önemli olduğunu kaydetti. Yozgat’ın gelişim ve kalkınmasına yönelik adımlar attıklarına değinen Milletvekili Bozdağ, “Gayretlerin arzu edilen seviyeye gelmesi için de yatırımların işletilmesini önemsiyoruz. Yapılanlar, işler hale geldiğinde değer kazanır. Bu noktada geçmişte eksiklikler yapmış olabiliriz. İleriye dönüm eksikliklerin kapatılması ve yatırımların Yozgat’a kazançlı hale getirilmesi için de birlikte çalışmamız gerekiyor. Yapılanın yaşatılması, işletilmesi siyasi, bürokrasi ve STKlara büyük görevler düşüyor” diye konuştu.

Yorumlar