Yozgat’ın Genç Elçileri Projesi ‘nin ikinci etabı olan “Yozgat Benim Memleket Benim” programı ile ilçelerde yaşayan gençler il merkezinde ağırlanacak. İlçelerde ikamet eden gençlerin kent merkezinde bulunan tarihi, turistik ve sosyal yaşamı görmesini amaçlayan proje için başvurular başladı. Başvurular 15 Ekim tarihinde sona erecek.
“Yozgat Benim Memleket Benim”

İlçelerde ikamet eden 15-25 yaş arası her gencin katılabileceği proje 21 Ekim- 27 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek. Her gün iki ilçenin misafir edileceği projemiz hakkında Belediye Başkanı Celal Köse açıklamalarda bulundu.
Başkan Köse, “Yozgat’ın Genç Elçileri Projesi’nde 80 ilden gelen gençlerimizi ilimizde ağırlamıştık. Misafirlerimize ilimizin tarihi, turistik ve sosyal yaşamını yerinde göstermiş olduk. Bu projemiz için oldukça güzel geri dönüşler aldık. Gençler bizlerin gönül elçileri oldular. Gittikleri yerlerde Yozgat’ı ve Yozgatlıyı anlattılar. Şimdi de projemizin ikinci etabı olan “Yozgat Benim Memleket Benim” programını hayata geçiriyoruz. İlçelerimizde ikamet edip halen il merkezimizi görmeyen gençlerimiz var. Biz bu gençlere Yozgat’ın tarihi, turistik ve sosyal yaşamını göstermek istiyoruz. 21 Ekim- 27 Ekim tarihleri arasında her gün iki ilçeden gelen gençlerimizi misafir edeceğiz. Başvurularımıza bir kota koymadık. İsteyen herkes programımıza dahil olabilir. Biz yaptığımız bu projeleri sosyal belediyeciliğin gereği olarak planlıyoruz. İlçelerimizde ikamet eden 15-25 yaş arası tüm gençlerimizin başvurularını bekliyoruz” dedi.

Yorumlar