Anayasa Komisyonu Başkanı Bozdağ, sağlıktan eğitime, spordan tarıma, turizmden ulaşıma devasa hizmetlerin geldiğini ifade etti
Yozgat eğitim üssüne dönüştü

TBMM Anayasa Komisyon Başkanı ve Ak Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, “Yozgat hep bizim kalbimizde, hep bizim aklımızdadır. Hiçbir zaman Yozgat’ı unutmadık. Yozgat büyüsün diye gecemizi gündüzümüze kattık, iyi şeyler yaptık ve yapmaya devam ediyoruz” dedi.
Yozgat siyasetinin önemli isimlerinden olan Adalet Eski Bakanı, TBMM Anayasa Komisyon Başkanı ve Ak Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Yozgat için gecelerini gündüzlerine kattıklarını söyledi.
Yozgat’ın AK Parti dönemiyle birlikte hak ettiği yatırımları aldığını aktaran Bozdağ, sağlıktan eğitime, spordan tarıma, turizmden ulaşıma devasa hizmetlerin geldiğini ifade etti.
YOZGAT’I DÜNYAYA BAĞLADIK
Yozgat’ın temel sorunlarının başında ulaşım geldiğinin altını çizen Bozdağ, ulaşım yatırımlarıyla kentin dünyaya bağlandığına dikkat çekti. Bölünmüş yol yatırımlarıyla karayoluna standart getirildiğini belirten Bozdağ, Yozgat’ın ulaşımda çağ atladığını belirterek, “Yozgat raydan dünya ile buluştu, karadan buluştu, şimdi havadan buluşacak. Havaalanı 250 milyon liralık yatırım, üst yapısı da 60 milyon lira, yaklaşık 310 milyon liralık yatırım. En kısa zamanda tamamlamayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.
Yüksek Hızlı Tren çalışmalarının tamamlanma aşamasına geldiğini dile getiren Bozdağ, hava alanı çalışmalarının da devam ettiğini vurguladı.
Ulaşım yatırımlarının takipçisi olduklarına değinen Bozdağ, artık sorun olmayacağını kaydetti.
YOZGAT EĞİTİM
ÜSSÜNE DÖNÜŞTÜ
Bozdağ, AK Parti iktidarları döneminde Yozgat’a yapılan yatırımlara değinerek, Türkiye’nin büyüdüğünü ve bunun Yozgat’a da aynen yansıdığını söyledi.
Bozdağ, Yozgat’a üniversite kurduklarını, tıp fakültesi, tıp fakültesi hastanesi, hukuk fakültesi, eğitim fakültesi ve diğer fakültelerle Yozgat’ın en büyük üniversite kentlerinden biri haline geldiğini vurgulayarak, şöyle konuştu:
“Yozgat, AK Parti hükümetlerinin açtığı ilk üniversite grubu içerinde yer aldı. Tıp fakültesi, hukuk fakültesi her üniversite de yok, Yozgat üniversitesinde var. Üniversitemiz daha da büyüyecek, ilçelere de dallarını budaklarını uzatıyor. Yozgat bilim yuvası haline geldi, gelecektir. Polis Meslek Eğitim Merkezi faaliyetini sürdürüyor. Önümüzdeki günlerde yeni dönemde bayan polis adaylarına eğitim vermeye başlayacak.
Adalet eğitim merkezi inşaatı devam ediyor. Adalet Bakanlığının personeli burada eğitilecek, Diyanet eğitim merkezimiz hizmet vermeye başladı. Yozgat bu dönemde gerçek anlamda bir eğitim üssü oldu. Yozgat’ın merkezinde 2 fen lisesi var. İlçelerimizde fen liselerimiz var. Biz eğitimde de Yozgat’ı gerçek anlamda büyük bir merkeze dönüştürdük. Önümüzdeki yıllarda Yozgat’ın eğitimdeki başarısı her geçen gün daha da artacaktır.”
CUMHURBAŞKANIMIZ GÖZ AĞRISI
İLK YOZGAT’TA HİZMETE GİRDİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın göz ağrısı Şehir Hastanelerinin ilkinin Yozgat’ta hizmet vermeye başladığını hatırlatan Bozdağ, sağlıkta aynı devrimi yaptıklarına dikkat çekti.
Anayasa Komisyon Başkanı Bozdağ, şunları kaydetti:
“Şehir hastanesi Yozgat’ta büyük bir nimettir. Bütün ilçelerdeki hastaneleri de yeniledik. Modern teknolojilerle donattık. Bizim dönemimizden önce Yozgat’ta neredeyse ambulans yoktu. Birkaç tane vardı. Köye, mahalleye ambulans gitmezdi. Yozgat şehir hastanelerinin birincisine sahip oldu. İlki Yozgat’tadır.. Sayın Cumhurbaşkanımızın Yozgatlıya verilen değerin, Yozgatlıya duyulan sevgi ve saygının somut göstergesidir.”
YOZGAT BİZİM KALBİMİZDE
Bozdağ, sözlerini şöyle tamamladı:
“Yozgat hep bizim kalbimizde, hep bizim aklımızdadır. Hiçbir zaman Yozgat’ı unutmadık. Yozgat büyüsün diye gecemizi gündüzümüze kattık ve iyi şeyler yaptık. Eksiklerimiz olabilir, eksiklikleri tamamlarsa yine AK Parti tamamlar, yapılamayanlar varsa onları yaparsa yine AK Parti yapacaktır. Et Süt Kurumu bünyesinde süt ünitesi kurulacak. Süt üreticilerimizin Pazar sorunu ortadan kalkmış olacak. Hayvancılık organize sanayi bölgesini kuruyoruz. Yozgat, Türkiye’nin hayvancılık merkezine dönüşecek. Karanlık Dere’de üzüm ve ayva konusunda Karanlık Dere’yi, Şefaatli’yi Türkiye’nin markalarından biri haline getireceğiz.. Yozgatlı için ter dökmeye, Yozgatlının bize yaptığı duanın ve verdiği desteğin karşılığını daha çok eser kazandırarak ödemeye devam edeceğiz.”

Yorumlar