Yozgat Belediyesi Bozokspor Teknik Direktörü İlhan Özbay, Yozgat’ta hedeflerin her zaman büyük olduğunu belirterek, Yozgat’ı hakettiği noktaya getireceklerini söyledi.
‘Yozgat’ı hak ettiği yere getireceğiz’

Yozgat Belediyesi Bozokspor Teknik Direktörü İlhan Özbay, kulüp olarak bir oluşum ve proje olarak yola çıktıklarına değindi. Kısa sürede elde ettikleri başarını ilerisi için bir başlagıç olduğunu dile getiren Özbay, Yozgat’ın yerinin Profesyonel lig olduğunu ifade etti.
Namağlup olarak BAL Ligi’ne yükseldiklerini aktaran Özbay, 6 aylık süreçte şampiyonluk sevincini yaşadıklarını vurguladı.
Genç teknik adam basamakları birer birer çıkarak hedefe ulaşaklarının altını çizerek, “Yozgat’ın yeri amatör ligler değil. Biz bunu kırmak, kentin geleceğine dokunmak için yola çıktık. Ortaya konan oluşum içerisinde hazırlanan plan ve programlarla yolumuza devam edeceğiz. Yarın için ne yapacağımızı belirledik. Bir süre daha şampiyonluk sevincini, coşkusunu yaşacağız. Daha sonra BAL Ligi için planladığımız çalışmalara başlayacağız” dedi.
Yozgat’ta altyapıya yönelik geniş bir planlama yaptıklarını da hatırlatan Özbay, geleceğin temelini oluşturak bir oyuncu grubunu hazırlayacaklarını dile getirdi. Öz kaynak yapılanmasını önemsediklerini vurgulayan Özbay, bir yandan hedefe giderken diğer yandan alt yapıdan sporcular yetiştireceklerinin altını çizdi.
Özbay, “Bu sezon Yozgat Belediyesi Bozokspor olarak kendimize Bölgesel Amatör Lige çıkma hedefi koyduk. Bu hedef doğrultusunda da çok iyi bir kadro oluşturduk. Hedefimize ulaştık. Artık yeni hedefler için gece gündüz çalışacağız” ifadelerini kullandı.
Özbay, gençlerin önünü açan ve alt yapıya büyük önem veren Belediye Başkanı Celal Köse ve Başkan Yardımcısı Murat Tanışman’a teşekkür etti.
YAŞAR ÖZER

Yorumlar