Ramazan Ayı'nın gelmesiyle birlikte iftar sofraları kurulmaya başlandı. Yozgat Belediyesi ve Gimat Mağazaları uzun yıllardır kurdukları iftar sofralarını gelenek haline getirirken Alperen Ocakları'da üniversite öğrencileri için verdiği iftar yemeklerine devam etti.
YOZGAT İFTARDA BULUŞUYOR

Yozgat merkez genelinde kurulan iftar sofraları ile her akşam yaklaşık Bin kişi iftar sofralarında bir araya gelirken, evinde iftar edemeyen yada yardıma muhtaç vatandaşlar bir sofra etrafında buluşuyorlar.
"İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YÜZÜ GÜLÜYOR"
Yozgat Belediyesi her sene olduğu gibi bu senede iftar mesaisi yapmaya devam ediyor. Her sene kurduğu iftar sofralarını geleneksel hale getiren Yozgat Belediyesi, her iftarda 400'den fazla kişiye yemek veriyor.Yeni yapılan Hal Binası'nda Ramazan Ayı boyunca iftar masası kurmaya devam edecek olan belediye ramazan boyunca 10 Binden fazla kişiye yemek vermiş olacak. Belediye ihtiyaç sahibi insanların yüzünü güldürmek amacıyla iftar yemeği veriyor. Başkan Celal Köse'de Ramazan’ın kendine has güzelliklerini vatandaşlara yaşatmaya çalışacaklarını vurgulayarak. Belediyenin imkanlar ölçüsünde ihtiyaç sahibi vatandaşların yanlarında olmaya gayret göstereceklerini belirtti.
"AİLE SICAKLIĞINDA SOFRA KURUYORUZ"
On bir ayın sultanı Ramazan ayında Yozgat’ta her yıl geleneksel olarak iftar sofraları kurduklarını hatırlatan Gimat Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Özışık, yaklaşık 400 kişiye iftar yemeği verdiklerini söyledi. Özışık, “Geçen yıl “Halil İbrahim Sofrası” olarak kurduğumuz iftar buluşmalarında tüm Yozgatlı hemşerilerimizi bir araya getirmeye çalışıyoruz. İftar soframızda sıcak bir çorba, güler yüzlü insanlar halkımızı ağırlıyor. Suyun soğuk, çorbanın çok sıcak, ortamın aile sıcaklığı gibi olması bu iftar sofrasının ayrı bir özelliğini yansıtıyor. Her gün farklı menülerin oluşturduğu iftar yemeğinde çorba, ana yemek, pilav veya makarna, salata, tatlı ve su veriliyor. Öğrenciler, mülteciler, iftar saatinde Yozgat’a denk gelen yolcular, iftara yetişemeyenler ve imkanı kısıtlı olan tüm vatandaşlarımız bu kardeşlik ve gönül sofrasını oluşturuyor. Tüm hemşerilerimizi Halil İbrahim Sofrası’nda buluşmaya davet ediyoruz” dedi.
ÖĞRENCİLERE UNUTULMADI
Alperenler önceki senelerde olduğu gibi bu sene de öğrencileri unutmadı. Alperen Ocakları, Bozok Üniversitesi öğrencilerine yönelik kurdukları iftar sofralarında öğrencileri ağırlıyor. Evlerinden uzakta eğitim hayatını sürdüren öğrencilerin iftar sofralarından mahrum kalmamaları adına bir organizasyon yaptıklarını belirten Alperen Ocakları Başkanı Mustafa Çıtak Ramazan Ayı boyunca devam edeceğini belirtti. Çıtak,"Özellikle evlerinden uzak öğrencilerimizin bu manevi ortamdan uzak kalmamaları için iftar sofraları kurduk. Ramazan Ayı boyunca iftar soframız devam edecek. Öğrenci evlerinde kalan kardeşlerimizle birlikte Ramazan Ayı sonuna kadar iftar sofralarında buluşacağız" şeklinde konuştu.

Yorumlar