Olağan Genel Kurulu’nda yeniden il başkanı seçilen Yılmaz mazbatasını aldı
Yozgat’ın ‘DEVA’sıyız

DEVA Partisi Yozgat İl Başkanı İsmail Yılmaz ve İl Yönetimi Yozgat Adliyesine giderek mazbatalarını Yüksek Seçim Kurulundan aldı.
Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan’ın katılımıyla gerçekleştirilen DEVA Yozgat İl Başkanlığı 1.Olağan Genel Kurulu’nda yeniden il başkanı seçilen İsmail Yılmaz mazbatasını aldı. Parti Yönetim Kurulu üyeleri ve partililer ile birlikte Seçim Kurulu’na giden Yılmaz, mazbatasını aldı.
Yozgat’ın sorunlarına ‘DEVA’ olmaya geldiklerini dile getiren İl başkanı Yılmaz, “Deva Partisi olarak ilk gün söylediğimiz gibi sorunların değil çözümlerin adresi olacağız. İl kongremizde de görüldüğü gibi Yozgat’ın sorulara çözüm önerilerimizle başladık ve böyle de devam edeceğiz. Deva Partisi olarak artık daha çok saha çalışmalarımıza ağırlık vererek başta yeni üye çalışması olmak üzere yoğun bir süreç içerisine gireceğiz. Yozgat’ın sorunlarına Deva olmaya geliyoruz” dedi.
Yılmaz, göreve geldikleri günden beri, ayrıştırmadan, kutuplaştırmadan, yıkıcı dil kullanmadan, kirli siyaset yapmadan, sadece doğruları ve partinin kuruluş misyonunu anlatmaya çalıştıklarına değindi.
Kongre çalışmalarının tamamlandığını belirten Yılmaz, önümüzdeki günlerde iki ilçeye de atama yapacaklarını ifade etti.
Artık bundan sonra Yozgat’ta atanmış bir yönetim pozisyonundan, kongresini yapmış ve seçilmiş bir İl Yönetimi olarak siyasette yer alacaklarını aktaran Yılmaz, bundan sonra daha sorumlu ve yoğun günlerin kendilerini beklediğini vurguladı.
Deva Partisi İl Başkanı Yılmaz, “Genel Başkanımız Ali Babacan gibi düzeyli, sorunları ortaya koyarken çözüm yollarını da yanına ekleyen bir tarzımız olacak. Asla kavgacı ve yıkıcı bir üslubumuz olmayacak. Parti politikalarımızı halkımıza iyi anlatmayı ve insanımızla ötekileştirmeden iletişim kurmayı, ona dokunmayı ilke edineceğiz. Siyasetimizde; kentimizin gelişimi, ülkemizin refahı, hukukun üstünlüğü, insan hak ve özgürlükleri ile tüm değerlerimizin savunuculuğunu ve bu uğurda çabalarımız görülecektir. Giderek artan halkımızın ilgisi ve sevgisinin elbette Türkiye için çok hayırlı sonuçlarının olacağına inanıyoruz. Siyasetin takdir edicisi yüce milletimizdir. Milletimizden en yüksek takdiri almak amacıyla ekibimizle yoğun gayret göstereceğiz” diye konuştu.
Öte yandan DEVA Partisi il yönetimi kendi aralarında toplanarak görev dağılımı yapacak.

Yorumlar