Belediye Başkanı Köse, basın toplantısında projelerini değerlendirdi
Yozgat’ın geleceğine ortak akıl ortak adım

SEVİLAY KAYAASLAN
Yozgat Belediye Başkanlığı görevinde yaklaşık iki yılı geride bırakan Celal Köse, Yozgat üst kimliği oluşturmak ve Yozgat’ı daha ileriye taşıyacak çalışmaların startını verecek.
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Yozgat’ta görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileri ile bir araya gelerek değerlendirme ve istişarelerde bulundu. Belediyenin süren, projelendirilen ve planlanan çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulunan Başkan Köse, yerel ve ulusal basın temsilcilerinin görüş ve fikirlerini dinledi.
Yozgat’ta ticaret ve siyasi hayatının ardından Belediye Başkanlığı görevine getirilen Celal Köse, yoğun bir döneme hazırlanıyor. Geçmiş dönemde başlatılan alt yapı ve asfalt çalışmalarını devam ettiren Köse, kollarını sıvayarak ileriye dönük kararlı ve çözüm getiren adımları atacak.
Ortak akıl ortak adım
Belediye Başkanı Celal Köse, belediye hizmetlerinin daha aktif hale getirilmesi için ‘ortak akıl ortak adım’ projesini hayata geçirecek. Köse, beklentilerin giderilmesi, mevcut sorunların çözümlenmesi ve ileriye dönük yapılması öngörülen proje ve hizmetler noktasında farklı kesimlerin fikirlerini ve desteklerini alacak.
Göreve geldiği günden bu yana sorunları bire bir dinlemeye ve bu doğrultuda çözümler üretmeye çalışan Köse, ‘ortak akıl ortak akıl’ projesiyle yeni bir adım daha atmış olacak.
Sorunlara çözüm
Belediye Başkanı Köse, göreve geldikleri günden itibaren sorunların çözümüne ilişkin çalışmalar yaptıklarını aktardı. Günü kurtarma anlayışından uzak durduklarını dile getiren Köse, toplumun her kesimine hizmet götürmenin gayretinde olduklarına dikkat çekti.
Başkan Köse, seçimlerden sonra, seçim vaatlerini yerine getirmek için çalışmalara başladıklarını, birçok projeye imza attıklarını söyledi.
Hizmet makamı
Milletin kendilerine 5 yıllığına hizmet makamını verdiğine vurgu yapan Başkan Köse, “Makamın sorumluluğu ve bilinci içerisinde iş ve işlemlerimize hızlıca başladık. Önce kendi içerimizdeki birliği beraberliği huzur barışı belediyemiz içinde tesis ettikten hemen sonra dışardaki iş ve işlemlere özellikle geçmeye çalıştık. Bu bağlamda pek çok projeye i
Ortak payda
Belediye Başkanı Köse, Yozgat'ın geçmişte siyasi ayrışmaların yaşandığı bir şehir olduğuna dikkat çekerek, "Ama son zamanlarda Allah'a hamdolsun ki siyasi ayrışmalar bir kenara bırakılarak özellikle Yozgat ortak paydasında buluşmak için büyüklerimiz elinden gelen çabayı gösteriyor. Biz de Yozgat Belediyesi olarak buradayız. Bizler Yozgat üst kimliği oluşturmak ve Yozgat'ı daha ileriye taşımak için el birliğiyle kenti yönetmeye talip olduk. Bundan sonraki süreçte basınımızla, sivil toplum örgütlerimizle, siyasi parti temsilcilerimizle, kamuoyumuzla, halkımızla el ele vererek önümüzde kalan süreyi Yozgat'ı daha yaşanabilir bir hale getirmeyi, kendi statüsündeki olan iller arasında bir üst lige taşımayı amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Yorumlar