Son günlerde içme suyu hatlarında yaşanan sıkıntılar sonrası ilimiz merkezinde bir çok evin suları akmaz iken vatandaşlar bu durumdan oldukça şikayetçi.
YOZGAT’IN İMTİHANI “SU”

2018’de yaşanan uzun süreli su kesintisi sonrası 2019 yılı içerisinde de su şebekesi sorunlarına bağlı olarak kez suların kesilmesi vatandaşı canından bezdirirken Yozgat Belediyesi ekipleri ise arızanın giderilmesi için çalışmalarını sürdürüyor.
2018’DE BİR MAHALLE ŞİMDİ TÜM YOZGAT
2018 yılında içme suyu şebekesinde meydana gelen arızalar vatandaşı canından bezdirmiş bazen su akmaması, sular aktığında ise çamurla karışık akması vatandaşı çileden çıkarmıştı. İl genelinde bir çok yerde sular çamurlu akar iken Şeyh Osman Mahallesi’nde 5 gün boyunca su verilememiş vatandaşlar ise duruma sert tepki vermişlerdi. İçme suyunda yaşanan sıkıntılar sonrası Yozgat Belediye’sinde görev değişimi olmuş, Su İşleri Müdürü görevden alınarak müdürlük direk olarak Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Açıkgöz’e verilmişti. 2018 yılında yaşanan sıkıntılar sonrası dönemin Belediye Başkanı Kazım Arslan ise basın açıklaması yaparak konu hakkında açıklamalarda bulunmuştu. Geçtiğimiz yıl bir mahallede yaşanan uzun süreli su kesintisi bu sene Yozgat genelinde devam ediyor.
KONU SU OLUNCA VATANDAŞIN SABRI KALMIYOR
8 Kasım itibari ile kesilen sular hakkında Yozgat Belediyesi sosyal medya hesaplarından 9 Kasım tarihinde açıklama yaparak,” Dün gece içme suyu ana hattımızda meydana gelen arızadan dolayı, Şehrimizin büyük bir kısmına su verilememektedir. Ekiplerimiz gece yarısından itibaren yoğun bir şekilde sorunu bertaraf etmek için çalışmalarını sürdürüyor. Bu geceden itibaren sorunun çözülüp suların tekrar verilmesi planlanmaktadır.Vatandaşlarımıza önemle duyurulur” şeklinde ifadeler kullanmıştı. Gece su verilmesini bekleyen vatandaşlar 24 saat geçmesine rağmen sular akmayınca belediye çağrı merkezini telefon yağmuruna tuttular.
AKŞAM GELEN SU SABAH KESİLİYOR
Belediye ekipleri su hatlarında yaşanan sıkıntılar sonrası çalışmalarını yoğunlaştırırken arızalı alanların tespiti devam ediyor. Tespit edilen bölgelerde arızalar giderildikten sonra akşam saatlerinde verilen sular musluklardan çamurlu bir vaziyette akarken hem vatandaşlar kullanamıyor hem de akşam saatlerinde verilen sular yeni bir bölgede yaşanan arıza sonrası sabah tekrar kesiliyor. 9 Kasım’da yapılan açıklama sonrası Yozgat Belediyesi tarafından başka açıklama yapılmazken Yozgatlı vatandaşlar sosyal ağlar üzerinden yapılan açıklamanın altında tepkilerini dile getiriyor.
“OKULA GİDECEĞİM FORMAM YIKANMADI”
Su kesintileri sonrası sosyal ağlardan yapılan açıklamanın altına vatandaşlar tepkilerini yorum olarak dile getirirken yapılan yorumlardan dikkat çeken ise okula gidecek bir öğrenci tarafından yapılan oldu. Genç öğrenci,“Of yeter artık şu sular gelsin. Ne güzel bir belediyemiz var ben yarın okula gideceğim formam yıkanmadı. Yozgat halkı olarak size çok kızgınız” şeklinde tepkisini dile getirdi. Bir çok vatandaş çeşmelerde kuyruklar oluştuğunu yıllardır su sorunu yaşanmasına rağmen neden çözüm sağlanmadığını dile getirdiler.

Yorumlar