DEVA Partisi Kurucu İl Başkanı İsmail Yılmaz, partisinin olağan birinci kongresinde güven oyu aldı.
Yozgat’ın umut hareketi

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Yozgat İl Başkanı İsmail Yılmaz, Yozgat’ın geleceğini şekillendirecek bilgili, birikimli ve çalışkan bir teşkilat yapısı kurduklarını belirterek, umut hareketinin Yozgat’ta karşılık bulduğunu söyledi.
DEVA Partisi Kurucu İl Başkanı İsmail Yılmaz, partisinin olağan birinci kongresinde güven oyu aldı.
Yozgat’ta teşkilatlanma çalışmalarını sürdüren DEVA Partisi’nde il kongre çalışmaları tamamlandı. Hafta sonu DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın da katılımı ile gerçekleştirilen kongre adeta gövde gösterisine dönüştü.
Kongrenin gerçekleştirildiği salon hınca hınç dolarken, korona virüs salgını nedeniyle kalabalığın bir bölümü salon dışında kalmayı tercih etti.
YOZGAT ‘DEVA’SIYIZ
Deva Partisi Yozgat İl Başkanı İsmail Yılmaz, il genelinde teşkilatlanma çalışmalarına hız verdiklerine değinerek, halkın büyük bir teveccüh gösterdiğini ifade etti.
İl başkanı Yılmaz, büyük bir heyecan ve coşku ile kongrelerine başladıklarını ifada ederek, Yozgat için bilgili, birikimli ve çalışkan bir teşkilat yapısı kurduklarını aktardı.
Yılmaz, “Teşkilatımız Yozgat için çalışmaya, üretmeye hazır. Tüm arkadaşlarımız heyecanla umutla bugünü bekledi. Çünkü bugün Yozgat’a deva olmaya başladığımız Yozgat için sahaya çıktığımız gün. El ele gönül gönüle Yozgat için çalışmaya hazırız” dedi.
UMUT HAREKETİ
Yılmaz, partilerinin umut hareketi olarak Türk siyasi arenasına çıktığını belirterek, “Bir umut hareketi olarak Türk siyasi arenasına çıkan partimiz; tarihi bir sorumlulukla ülkemizi her alanda inşa taahhütlünde bulunmuştur. Bu öyle bir inşa sürecidir ki en temel insan haklarından olan düşünce özgürlüğüne vurulan zincirlerin kırılmasıdır. Geleceğimizin ve beraberliğimizin teminatı olan ancak özü unutulmuş, sadece dillerde yer alan demokrasimizin yeniden canlandırılmasıdır. Devletin temeli insanlarımızın en büyük güvencesi olan ve yokluğunu en çok hissettiren adaletin en çok özgürleştirilmesidir. Bu öyle bir inşadır ki gönüllere korku veren, ötekileştirme üzerine kurulmuş, nefretten beslenen siyasi anlayışın artık milletimizin üzerinden elini çekmesidir” ifadelerini kullandı.
YOZGAT HAZIR
Yozgat, devasına hazır olduğunu bir kez daha gösterdiğine değinen Yılmaz, salonun yoğunluğu yeni bir siyasi oluşum isteği olduğunun göstergesi ifadelerini kullandı.
Deva Partisi İl Başkanı Yılmaz, “İlimizin tek geçim kaynağı olan tarım ve hayvancılıktan uzaklaştırılmış üretken ekonomi ve sanayinin dışında betona ve sosyal yardıma mahkûm edilmiştir. Bir ilin kalitesi sosyal yardım almasından değil üretip çalışmasından ve sanayileşmesinden anlaşılır. Yozgat’ımız İç Anadolu’daki coğrafi konumu üretmeye ve sanayileşmeye çok uygun olmasına rağmen siyasi belirsizlikler yüzünden kaderine terk edilmiştir. Ülkemizde olduğu gibi Yozgat’ımızın da dertlerine deva bulmak üzere karar vereceğini hissediyor ve duyuyoruz. Memurumuzun, işçimizin, esnafımız ve çiftçimizin haksızlılık, gelir adaletsizliği liyakatsiz ekonomik sorunu karşısında bir haykırış içerisinde olduklarını açıkça görüyoruz. Bizler bu tablo karşısında susmaya ve seyirci olmaya razı olmadık. DEVA hareketine katılmaya karar verdik. Doğru karar verdik” diye konuştu.
Öte yandan Deva Partisi yönetimi şu isimlerden oluştu:
İsmail Yılmaz, Faruk Turan Çiftçi, Serkan Bilgin, Satılmış Bakır, Ali İhsan Özçelik, Yüksel Yıldırım, Abdullah Doğan, Gökhan Yılmaz, Fazlı Öngel, Başak Şahin, Mustafa Şengül, Edip Gürcü, Bilge Bengi Bulut, Arzu Karademir, Nevzat Coşkun, Şener Yemenoğlu, Davut Karadavut, Ahmet Köroğlu, Abdulkadir Ünal, Vedat Erol

Yorumlar