Bozok Şehir Stadında düzenlenen etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Yozgat’ta Avrupa Spor Haftası etkinliği

Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, ‘Avrupa Hareketlilik Haftası’ kapsamında bir dizi etkinlik düzenledi.
Bozok Şehir Stadında düzenlenen etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Avrupa Spor Haftası etkinlikleri kapsamında, Türkiye’de yaş cinsiyet ve etnik köken gözetmeksizin, 83 milyon Ülkemiz nüfusunun tamamının spor ve fiziksel aktivite ile bu projenin bir parçası olması hedefleniyor.
Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdürü Rasim Parlak, Avrupa Hareketlilik Haftası’nın sağlıklı bir yaşama dikkat çekmek için kutlandığını ifade etti.
Parlak, “Avrupa Spor Haftası her yıl geleneksel olarak düzenlenen, çok sayıda farklı spor aktiviteleriyle her yaştan ve statüden bireyi bir araya getirerek hareket bilincini arttıran önemli bir projedir.
Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve teşkilatları tarafından son yıllarda Ülkemizde spor kültürünün tabana yayılması adına gerçekleştirilen önemli tesis yatırımları ve başarılı proje uygulamaları Avrupa Birliği’nin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Bu kapsamda Gençlik ve Spor Bakanlığımızca ve Avrupa Delegasyonu tarafından Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu, Ülkemiz adına 23-30 Eylül 2020 Avrupa Spor Haftası Koordinatör kurumu olarak görevlendirilmiştir” dedi.
Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de etkili olan korona virüs salgınına karşı mücadelede üç önemli unsurun olduğuna dikkat çeken Parlak, “Korona virüs salgını ile en iyi mücadele maske, mesafe ve hijyendir. Bunun yanında bulaşmama adına yapılacak tek şey, sağlıklı bir yaşamdır. Sağlıklı bir yaşamın oluşması için de; sağlıklı hareketlerde bulunmak, bol bol spor ve yürüyüş yaparak bünyemizi sağlam tutmaktır. Bu anlamda bu hafta oluşturulan farkındalığın devam etmesini ve sporun, hareketliliğin bir yaşam tarzı haline getirilmesini ümit ediyorum” ifadelerini kullandı.
Parlak, “Avrupa Spor Haftası boyunca, 81 ilimizde geçmişten günümüze önemli spor yatırımlarımız ve projelerimizin tanıtımı yapılacak olmakla birlikte, spor kültürünün tabana yayılması adına çeşitli sportif etkinlikler düzenlenerek farkındalık oluşturulacaktır” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Bozok Şehir Stadı’nda çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Yorumlar