Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yozgat Milletvekili Ali Keven, Spor Kulüpleri Kanunu üzerine yaptığı konuşmada Yozgat takımlarını da gündeme getirdi.
Yozgat takımları meclis gündeminde

Milletvekili Keven, TBMM’de yaptığı konuşmada, sporla ilgili yapılacak bir düzenlemenin bütün tarafların katılımıyla yapılması gerektiğine değinenerk, spor yasasının özerkliğe darbe vuracağını söyledi.
Milletvekili Keven, Spor Toto Bölgesel Amatör Ligi 5’inci Bölge 3’üncü Grubu averaj ile ikinci sırada tamamlayan Yozgatspor’u ve Voleybol Efeler Ligi’nde mücadele eden ve hakkını başka bir şehre devreden Sorgun Belediyespor’u da TBMM gündemine taşıdı. Keven ‘’Bu sezon Bölgesel Amatör Ligi’nde mücadele eden, şampiyonluğu çeşitli nedenlerle, çirkin oyunlarla ve averajla kaybeden Yozgatspor’umuzun Başkanı Sayın Kazım Arslan’ı, teknik heyeti, futbolcularımızı, taraftarlarımızı, Türkiye’nin dört bir yanındaki Yozgatspor tayfalarını sevgiyle saygıyla buradan selamlıyorum. Onlara ‘Mücadele bundan sonra, yarından daha umutlu ve kararlı başlayacaktır diyorum. Yine aynı şekilde Efeler Ligi'nde Yozgat’ımızı temsil eden Sorgun Belediyespor voleybol takımını da selamlıyorum. Maalesef maddi imkânsızlıklar nedeniyle liglere katılım hakkını devrettiler. Buradan Sorgun Belediyespor Voleybol takımının teknik heyetini, Belediye Başkanını Erkut Ekinci ve Kulüp Başkanı Ergin Gül kardeşimi saygıyla, sevgiyle selamlıyorum’’ diye konuştu.

Yorumlar