Avrupa Yozgatlılar Federasyonu’nun (AYF)’nin Almanya’daki temsilciliği olan Almanya Yozgatlı Dernekler Federasyonu’nun (AYDER) bölgesel yapılanmalarına bir yenisi daha eklendi. Baden-Württemberg Yozgatlı Dernekler Birliği kuruluşu gerçekleştirildi.
Yozgatlılardan bir dernek daha

Başkanlığını Veysel Filis’in yaptığı AYF, Avrupa teşkilatlarına her geçen gün bir yenisini ekliyor. Son olarak Baden-Württemberg Yozgatlı Dernekler Birliği’nin kuruluş toplantısı 26 Ocak’ta Stuttgart’ta gerçekleşti.
BAWUYDEBİR’in kurucu yönetimi Selahattin Köse, İzzet Oğuz, Dilaver Altıntaş, Osman Öcal, Mustafa Yılmaz ve Tolga Şahiner’den oluştu.
AYF Genel Başkanı Veysel Filiz’in, AYDER Başkanı Alper Başkurt’un ve AYDER Tanıtma Başkanı Yaşar Özyurt’un ve Teşkilatlanma Başkanı İzzet Oğuz’un katıldığı toplantıda birlik, beraberlik ve müstakil olma konusunda hassasiyetler dile getirildi.
Gurbetçi olarak gittikleri Almanya’da Yozgat’ı temsil edecek olmanın heyecanını yaşadıklarını dile getiren AYDER Başkanı Alper Başkurt ve yönetim kurulu üyeleri, Yozgat’ı hiçbir zaman unutmadıklarını belirterek, teşkilatlanmanın hayırlı, uğurlu olması temennisinde bulundular.

Yorumlar