Boğazlıyan Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM), sağlık çalışanları için yüz koruyucu siper üretimine başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, “Yüz koruyucu siperin üretilmesi için BİLSEM ve Gençlik Merkezi’nde gerekli tasarım çalışmaları yapılarak ve altyapı destekleri sağlanmış, 3-D yazıcılarla yüz...

YÜZ KORUYUCU SİPER ÜRETİLİYOR

Boğazlıyan Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM), sağlık çalışanları için yüz koruyucu siper üretimine başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, “Yüz koruyucu siperin üretilmesi için BİLSEM ve Gençlik Merkezi’nde gerekli tasarım çalışmaları yapılarak ve altyapı destekleri sağlanmış, 3-D yazıcılarla yüz koruyucu siper prototip üretiminin yapımına başlanılmıştır. Bu üretim sürecinde yaklaşık 2 saatte 1 yüz koruyucu siper üretilmektedir” dedi.
Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, Bilim ve Sanat Merkezi ve Gençlik Merkezi işbirliği ile sağlık çalışanları tarafından kullanılan yüz koruyucu siper üretimine başlanıldığını duyurdu.
Koronavirüs önlemlerine katkı amacıyla BİLSEM ve Gençlik Merkezi’nin de üretim sürecine dahil edildiğini belirten Şimşek, “Yüz koruyucu siperin üretilmesi için BİLSEM ve Gençlik Merkezi’nde gerekli tasarım çalışmaları yapılarak ve altyapı destekleri sağlanmış, 3-D yazıcılarla yüz koruyucu siper prototip üretiminin yapımına başlanılmıştır. Bu üretim sürecinde yaklaşık 2 saatte 1 yüz koruyucu siper üretilmektedir” dedi.
BİLSEM ve Gençlik Merkezi tarafından üretilen yüz koruyucu siperlerin bu süreçte fedakarca çalışan Boğazlıyan Devlet Hastanesi personeline ücretsiz ulaştırılacağını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Sürece katkı veren İlçe Kaymakamımız sayın Fatih Okumuş Beyefendiye,İl Milli Eğitim Müdürümüz sayın Yusuf Yazıcı’ya, BİLSEM Müdürü Duran Akdoğan, Müdür Yardımcısı Şerafettin Uçar’a, Gençlik Merkezi Müdürü Mehmet Akınol başta olmak üzere üretimde görev alan öğretmenlerimize en içten şükranlarımı sunuyorum."

Yorumlar