Kazakistan'da Kazakistan'ın Kurucu Cumhurbaşkanı Günü sebebiyle "Türk dünyasının büyük şahsiyeti" temalı etkinlik düzenlendi.
Zorlu'ya Halklar Asamblesi Madalyası verildi

(TWESCO) tarafından düzenlenen etkinliğe, TWESCO Başkanı Darhan Kıdırali, Kazakistan Halkı Asamblesi Başkan Yardımcısı Canseyit Tüymebayev'in yanı sıra milletvekilleri, bilim adamları ve ülkede faaliyet gösteren Türk cumhuriyetleri büyükelçilileri katıldı.
Bozok Üniversitesi İİBF Dekanı Prof. Dr. Kürşad Zorlu'nun "Nazarbayev liderliği: Büyük bozkırın yükselişi" adlı Kazakça kitabı tanıtıldı.
Zorlu'ya Kazakistan ile Türkiye arasındaki ilişkilere ve dostluğa sağladığı katkılarından dolayı Halklar Asamblesi madalyası takdim edildi.
Zorlu yaptığı açıklamada,"Kitapta bilimsel olarak Nazarbayev'in şahsında liderlik modellerinin Kazakistan'da nasıl uygulandığını anlattığını belirterek, kitapta Nazarbayev'in Türk dünyasındaki rolü, Türkiye ile olan ilişkilere bakış açısının yer aldığını belirtti.
Kitapta, Türk halkının Nazarbayev'e olan ilgi ve beğenisini de anlattığını dile getiren Zorlu, "Kitabın Kazakça yayımlanmasının ikili ilişkilere mütevazı katkı olacağına inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Yorumlar