"kredinize Kefil Olmaya Geliyoruz"

  4 Kasım 2008 Salı (11 yıl önce)
 7723
Yusuf Kenan Yılmaz
Yusuf Kenan Yılmaz
Üstteki yazı başlığı bana ait değil.
Kime ait derseniz?
KOSGEB ile birlikte hareket eden TOBB’ ait…
Bu iki kurum el ele vermiş, gönül gönüle vermiş,
Habire çalışıyorlar.
Hiç boş vakitleri yok.
İnanın KOSGEB‘in üst yönetimini tanıdım, içlerinde de çok değerli başkan yardımcısı hemşerimiz Tuna Şahin olmak üzere hepsine azmine ve gayretine hayran kaldım.
İşte bu kurumlar bu günlerde yeni bir projeye imza atıyorlar.
Peki, maksatları nedir?
Maksatları: Küçük ve orta ölçekli işletmeler için yatırımlarında ve işletme finansmanlarında banka kredisi almalarını kolaylaştırmak.
‘Teminat yetersizliği kredinin kullanımında bir engel olmamalıdır’’ sloganı ile yola çıkan bu iki kuruluşumuz özellikle istihdamı artırıcı ve ihracata yönelik olabilecek faaliyetlerde girişimcileri desteklemeyi de hedeflemektedirler.
Bunun anlamı kapasiteleri iş yapmaya müsait işletmelerin herhangi bir nedenle ihtiyaç duyduğu krediyi bankalardan alamaması nedeniyle düştükleri ekonomik zorlukları çözmektir.
Çözüm nasıl olacak derseniz? Bu kurumların oluşturduğu Kredi Garanti Fonu (KGF)’nun bankalara alınan kredilere kefil olması anlamını taşıyor.
Ülkenin tüm yörelerinde, Esnaf ve Sanatkârlar, KOBİ’ler, Tarımsal işletmeler ve Çiftçiler, Kadın ve Genç girişimciler KGF kefaleti için başvuruda bulunabilecekler.
İşte böylesine önemli bir konu işin yarın saat 17.00'de Ticaret Odası salonunda bilgilendirme toplantısı yapılacak.
Eğer sizin de banka kredisiyle ilgili sorunlarınız varsa bu toplantıya mutlaka ve mutlaka katılmalısınız.
Ticaret ve Sanayi Odası Basın ve Halka İlişkiler Müdürü Cihangir bey, "ısrarla ve inatla bilgilendirme toplantısının öneminden bahisle konunun uzmanları aramızda olacaklar. Bir daha ne zaman gelecekleri belli olmaz, bu nedenle ilgililerin mutlaka teşriflerini bekliyoruz" dedi.
Yozgat esnafı için son derece faydalı olacağına inandığımız KGF bilgilendirme toplantısın verimli geçmesini diliyorum.
Yozgat ve Yozgat’ı ilgilendiren konularda yazmaya devam edeceğiz.
Yorumlar