Yaşar, şunları söyledi: "Öncelikle kongremizin ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Vatandaşlarımızın sıkıntılarına çare olmayı amaçlıyoruz. Ancak bu sadece dileklerle olmuyor; çalışarak, çaba göstererek, sorunlara gerçek çözümler üreterek gerçekleşiyor. Biz, muhalefet partisi olarak sorumluluklarımızın bilincindeyiz. “dedi
Toplumun bir parçası olduklarını vurgulayan Yaşar, çeşitli kesimlerle iç içe olduklarını ve toplumun yaşadığı sıkıntıları yakından bildiklerini ifade etti. Seçimlerde yaşanan sonuçlara da değinen Yaşar, vatandaşların güvenini kazanamamış olsalar da, son dönemdeki ekonomik zorluklara dikkat çekti.
Yaşar, şunları ekledi: "Ülkemiz yönetilmiyor gibi görünüyor. Mali konularda alınan kararlar ve döviz kurlarındaki artışlar, vatandaşlarımızı olumsuz etkiliyor. Planlı bir siyaset ve politika yürütülmediği zaman, bedeli vatandaşlarımız ödüyor." İfade etti.
Son olarak, 26 Eylül'de Yozgat'ta yapılacak olan il kongresine tüm yurttaşları, partilileri ve hemşerilerini davet eden Yaşar, kongre sonrasında yapılacak olan seçimlerin demokratik, olgun ve nezaket çerçevesinde geçeceğine inandığını söyledi.
CHP Yozgat İl Başkanı Abdullah Yaşar “Cumhuriyet Halk Partililer olarak yeniden bir seferberlik anlayışı içerisinde partimize, ülkemize sahip çıkıp sorumluluğumuzun bilincinde olarak hizmet edeceğiz.  26 Eylül'de Salı günü Yozgat Büyük Sinema Kültür Belediye Kültür Merkezi'nde saat 11:30’da il kongremiz olacak.
 İl kongremize bütün yurttaşlarımız, bütün partililerimiz, bütün hemşerilerimiz katılmaları Bizi onurlandırır, onur duyarız.  Bekliyoruz tüm yurttaşlarımızı, vatandaşlarımızı. Kongremizden sonra da kongremizde bir yarış olacak, bir aday arkadaşımız olacak. Dolayısıyla ben de tekrar adayım.   Bizdeki yarış Demokratik, gayet olgun, gayet nezaketli olması için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Bu benim yapım da böyledir. 
Bizim düşüncemiz genel başkanımızın, genel merkezimizin talimatı da böyledir. Biz kongrelerde kavga, mizah, gürültü istemiyoruz Biz eksiğimizi eleştirileri, önerilere sonuna kadar açığız. Tartışacağız, yol göstereceğiz. Önerileri dikkate alacağız, eksiklerimizi göreceğiz. Eksiklerimizden geçmişten, eksikliğimiz, yanlışımız olan şeylerden ders çıkarıp yolumuza devam Edeceğiz. Süreçte bir arkadaşımız aday. Benden başka bir arkadaşımız da aday. 
Ben buradan aday arkadaşımıza başarı diliyorum. Tekrar kongremizin ilimize ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.  Hem değerli tekrar hemşerilerimi Yozgatlı hemşerilerimi kongremize sizin değerli basınımızın aracılığıyla davet ediyorum. Size de katkınızdan dolayı teşekkür ediyorum . Şeklinde konuştu. SALİH AKGÜL