Boğazlıyan Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği seçimi İlçe Kaymakamı Davut Sinanoğlu başkanlığında gerçekleştirildi. Öğretmenevi Salonu’nda yapılan toplantıya İlçe Özel İdare Müdürü Recep Boylu, AK Parti İl Genel Meclis Üyeleri Muktat Erdem ile Mikayil Demir ve23 köy muhtarı katıldı.
23 köy muhtarı katıldı

Boğazlıyan Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği seçimi yapıldı. Büyük sürprizle sonuçlanan seçimde Cumhuriyet Halk Partisi İl Genel Meclis Üyesi Emin Mustafa Baran aldığı 18 oy ile AK Parti Boğazlıyan İl Genel Meclis Üyeleri Muktat Erdem ve Mikayil Demir’i geride bıraktı. Hatırlanacağı üzere son on yıldır, muhalefet parti il genel meclis üyeleri Birlik Yönetimi’ne girememişti.
Kaymakam Davut Sinanoğlu’nun açılış konuşması yaptığı toplantıda, Birlik bütçesinin okunmasının ardından seçimlere geçildi.
İl Genel Meclis Üyeleri Muktat Erdem, Mikayil Demir ve Emin Mustafa Baran ile köy muhtarları Fikret Şanlı, Kadir Aktemur, Yıldırım Beyazıt Bektur ve Turudu Aycan aday oldu.
Her üyenin en fazla iki ismi oyladığı seçim sonucunda Cumhuriyet Halk Partisi Boğazlıyan İl Genel Meclis Üyesi Emin Mustafa Baran, AK Parti İl Genel Meclis Üyeleri’ni geride bırakarak büyük sürprize imza attı.
Baran’ın 18 oy aldığı seçimde, Mikayil Demir 16 oy ile ikinci, Muktat Erdem ise 14 oy ile son sırada yer aldı.
Son on yıldır, ilk defa muhalefet partisi il genel meclis üyesi sandıktan birinci çıkarken, İktidar Partisi İl Genel Meclis Üyesi Muktat Erdem ise Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümen Üyeliği’ne giremedi.
Güveçli Köyü Muhtarı Kadir Aktemur ise 12, geçmiş dönemlerde birkaç kez aday olmasına karşın seçilemeyen Belören Köyü Muhtarı Fikret Şanlı ise 11 oy alarak Birlik Encümen Üyeliği’ne seçilen isimler oldu.
Encümen Üyeliklerine seçilen İl Genel Meclis Üyesi Emin Mustafa Baran ve Mikayil Demir yaptıkları teşekkür konuşmasında; “Birlik seçimi hepimize hayırlı olsun. Sizlerin bu güvenini boşa çıkarmayacağımızı bilmenizi isteriz. Köylerimize hizmetlerin en hızlı ve iyi bir şekilde götürülmesi için canla başla çalışmayı sürdüreceğiz. Tüm muhtarlarımıza teşekkür ediyoruz” dediler.
Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sİnanoğlu da yaptığı konuşmada, göreve seçilen İl Genel Meclis Üyeleri ve Köy Muhtarlarına hayırlı uğurlu olsun diyerek, “Hepimizin ortak amacı Boğazlıyan’a hizmet etmektir” dedi.

 

Yorumlar