Projenin ihalesi 25 Haziran Cuma günü yapılacak
Akdağmadeni  GES kuracak

Akdağmadeni’nde GES yatırımı için ihaleye çıkılıyor. Akdağmadeni’nde yıllık 1 MW elektrik enerjisi üretimi için GES kurulacak. Projenin ihalesi 25 Haziran Cuma günü yapılacak.
Akdağmadeni’nde 24 bin metrekare alanda hayata geçirilecek güneş enerjisi santrali (GES) projesi için ihaleye çıkılıyor.
Yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı ve çevreci belediyecilik anlayışıyla planladığımız çalışmalarımızdan bir tanesi olan Güneş Enerji Santrali projesinde ihale tarihi belli oldu. Akdağmadeni’nde 24 bin metre kare alana kurulacak Güneş Enerji Santrali projesi ihalesinin 25 Haziran tarihinde yapılacak.
Akdağmadeni Belediye Başkanı Uzm.Dr.Nezih Yalçın, yenilenebilir enerji kaynaklarına olan yönelişin giderek hızlandığını ifade ederek, güneş enerji santrali Akdağmadeni’ne değer katacağını söyledi.
Belediye Başkanı Yalçın ‘’Kendi enerjisini üreten, çevreye duyarlı, yenilenebilir enerji üretimi noktasında kapsamlı planlamalar yapan ve planlamaları hayata geçiren bir belediye olma gayretiyle Akdağmadeni Belediyesi Güneş Enerji Santrali Projesi’’ni ilçemize kazandırıyoruz’’ dedi.
25 Haziran günü yapılacak ihale sonrasında sahada çalışmaların hızlı bir şekilde başlayacağını ifade eden Başkan Yalçın, “Doğanın bizlere sunduğu imkanlardan doğru şekilde faydalanarak tükettiğini üreten, çevreye duyarlı, yüksek enerji maliyetlerini azaltacak projemizde ilk adımı atıyoruz. Uzun dönemde belediyemizin bütçesine katkı sağlayacak 1 MW kapasiteli, 24 bin bin metre kare alana kurulacak Güneş Enerji Santrali projemiz tamamlandığında belediyemiz kendi ihtiyacı olan enerjiyi üreterek enerji maliyetlerini düşürecektir. Ayrıca ilerleyen zamanda ihtiyaç fazlası enerjiyi değerlendirerek belediyemize ek gelir sağlayacak ve vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmetleri ulaştıracağız. Geleceğimize yatırım yapacağımız önemli projelerimizden bir tanesi olan Güneş Enerji Santrali Projemiz şimdiden Akdağmadeni’mize hayırlı olsun” diye konuştu.

Yorumlar