Yozgat çehresini değiştirecek projeler bir bir hayata geçirilecek
BAŞKAN KÖSE SAHAYA İNDİ HEDEF İÇİN DÜĞMEYE BASTI

Tüm Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgın hastalığı hayatı durma noktasına getirdiği 2020 yılında, nokta atışlı çalışmalara imza atarak hem şehrin pandemi mücadelesine büyük katkı sundu, hemde belediye hizmetlerini aksatmadan gerçekleştirmeye devam eden Yozgat Belediyesi, 2021 yılı için hazırladığı projeleri de hayata geçiriyor.
1 Temmuz’da başlayan normalleşme süreci ile birlikte adeta hizmet seferberliğine giren Yozgat Belediyesi, kentin her bölgesini şantiyeye çevirirken, diğer yandan da hazırlanan projeler için düğmeye bastı.
Yozgat sevdalısı hizmet aşığı Belediye Başkanı Celal Köse’nin talimatlarıyla saha çalışmalarına hız veren belediye birimleri yoğun mesai harcıyor. Başkan Köse, “2021 yılı için hazırladığımız mega projelerimizi hızlılıkla hayata geçireceğiz. 2021 yılı Yozgat için atılım yılı olacak” dedi.
Eğitim ve Kültür Merkezi
Tarihi Askerlik Şubesi içerisinde Belediyenin KOP İdaresi ortaklığıyla oluşturduğu “Yozgat Belediyesi KOP Eğitim ve Kültür Merkezi” bu yıl içerisinde hizmet vermeye başlayacağına değinen Başkan Köse, merkezin içerisinde akıl ve zeka Atölyesi, kodlama atölyesi, resim atölyesi, müzik atölyesi ve kütüphane bulunacağını aktardı.
Başkan Köse, eğitim ve kültür merkezinin bahçesini de halkın kullanımına açacaklarını ifade etti. Gençlik ve Kültür Merkezi
Başkan Köse, sosyal ve kültürel yaşama katkı sağlayacak Gençlik ve Kültür Merkezi’nin inşaatına başlayacaklarını belirterek, kütüphane, etüt salonları, çalışma salonları, toplantı salonları ile şehrin en önemli eksiklerinden birisini gidereceğini dile getirdi.
Yaşam merkezine dönüşecek
Yeni yıl ve iş merkezi projesinin önümüzdeki günlerde çalışmalarına başlayacaklarına dikkat çeken Başkan Köse, bölgenin yaşam merkezine dönüşeceğini vurguladı.
Başkan Köse, “Görüntüsüyle şehrimize yakışmayan ve kullanışsız hal binasının yıkımıyla gerçekleştireceğimiz proje hem şehrimizin ortasında bulunan kötü görüntüyü ortadan kaldıracak hem de şık mimarisiyle göz dolduracaktır” dedi.
Asfaltsız yol kalmayacak
Yozgat’ta yol çalışmalarına ağırlık verdiklerine değinen Başkan Köse, ekipleri kent merkezi ve mahallelerde asfalt yenileme çalışmalarını gece-gündüz demeden sürdürdüğünü kaydetti.
Başkan Köse asfalt çalışmalarını sere sere ilerlediklerinin altını çizerek, “Bozuk ve deforme olmuş yollarımızı yeniledik.. Ekiplerimiz yol çalışmalarını sürdürüyor. Bir çok mahellemizde yeni yol açma ve genişletme çalışmalarımız da devam ediyor” açıklamasını yaptı.
Yozgat’ta yaşam kalitesinin her geçen gün arttırılması için fiziki belediyecilik çalışmalarına büyük önem verdiklerini ifade Başkan Köse, "Yozgat’ daha iyi hizmet için özverili bir şekilde çalışan ekiplerimiz, ana arterler başta olmak üzere şehrin dört bir yanındaki cadde ve sokaklarda bulunanyollarda yenileme ile asfalt kaplama çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Yozgat’ta yürütülen altyapı ve asfalt çalışmaları ilçemizin yaşam kalitesini hızla artıyor. Yıllık çalışma planını uygulayan ekiplerimiz altyapı, asfalt, yol genişletme, tretuvar, kumlama, asfalt tamiri ve yol genişletme çalışmalarını sürdürüyor" açıklamasında bulundu. REŞİT ÜNAL

Yorumlar