Bozok Üniversitesi uluslararasılaşma hedefi doğrultusunda çalışmalarını hızlandırıyor. Bu kapsamda Bozok Üniversitesi, Batı Kazakistan Eyaleti’nde faaliyet gösteren Atyrau Devlet Üniversitesi ile işbirliği protokolü imzaladı.
Bozok ile Atyrau Devlet Üniversitesi arasında anlaşma

Eğitim ve araştırma faaliyetlerinin arttırılması, öğrenci ve öğretim elemanı değişimini esas alan protokole Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ ve Atyrau Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Jarassova Gülcan Sadullayeva imza attı. İmza töreninde Bozok Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Uğur Kölemen ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kürşat Zorlu’da hazır bulundu.

Protokol çerçevesinde her yıl belirlenen sayıda lisans ve lisansüstü öğrenci değişimi, ortak bilimsel ve kültürel çalışmaların yapılması ve araştırma merkezi kurulmasına ilişkin konular yer alıyor. 1950 yılında kurulan, 6 fakülte ve 60 programı bulunan Atyrau Devlet Üniversitesi’nden ilk öğrencilerin 2020 Bahar Dönemi’nde Bozok Üniversitesine gelmesi planlanıyor.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ protokole ilişkin; “Önümüzdeki dönemde Kazakistan ve Özbekistan başta olmak üzere Türkî Cumhuriyetler’den öğrencilerin üniversitemize gelmesini çok önemsiyoruz. Ayrıca öğretim elemanı değişiminin de karşılıklı olarak önemli katkılar sağlayacağını düşünüyoruz. Bu süreçle birlikte eğitim-öğretim kalitemiz uluslararası standartlar çerçevesinde önemli bir gelişme kaydedecektir” ifadelerini kullandı.

Yorumlar