Yozgat’ta bin 100 Kur’an kursuna 15 bin 575 öğrenci katıldı
Camiler şenlendi

Yozgat’ta, 5 Temmuz’da başlayan Yaz Kur’an Kurslarında son üç haftaya girildi. İl Müftülüğü koordinesinde il genelinde açılan bin 100 Kur’an kursuna 17 bin 575 öğrenci katıldı.
İl müftülüğü koordinesinde açılan Yaz Kur'an Kursları'nda eğitim seferberliği sürüyor. Yozgat’ta Kur’an-ı Kerim kurslarına öğrencilerin gösterdiği yoğun ilgi dikkat çekiyor.
Yozgat il ve ilçe müftülüklerine bağlı cami ve Kur’an kurslarında açılan Yaz Kur’an Kursları, Kovid-19 tedbirleri eşliğinde eğitim öğretime devam ediyor.
Kur'an-ı Kerim ile İslam inanç esasları, ibadet, ahlak ve Hz. Muhammed'in (s.a.s.) hayatı (siyer) gibi derslerin işlendiği Yaz Kur'an Kursları'nda çocuklara milli ve manevi değerler de öğretiliyor.
Yozgat İl Müftüsü Ali Gülden, 2021 yılı Yaz Kur'an Kursları'nda eğitim öğretimin korona virüs tedbirleri kapsamında tek dönem halinde gerçekleştirildiğini belirtti.
4-9 yaş grubu öğrencilere yüz yüze eğitim verildiğini aktaran Müftü Gülden, 10-15 yaş grubundakilere yüz yüze ve çevrim içi, 16-22 yaş grubundakilere ise sadece çevrim içi eğitim verildiğini kaydetti.
Yozgat İl Müftüsü Gülden, 876 cami, 17 mescid ve 207 Kur’an Kursu’nda açılan yaz Kur’an kurslarına 17 bin 575 öğrencinin katıldığını ifade etti.
Müftü Gülden, kendilerine emanet edilen çocuklara dini bilgiler eşliğinde Kur’an-ı Kerim okumayı öğretme adına yoğun gayret gösterdiklerini söyledi.
Çocukların açılan kursa gösterdikleri ilgiden son derece memnun ve mutlu olduklarını dile getiren Müftü Gülden, zaman zaman öğrencilere de hediyeler verdiklerini dile getirdi.
İl Müftüsü Gülden, 21 Ağustos’ta da kursların sona ereceğine değinerek, Kur’an kurslarına katılan çocukların zaman dilimi içerisinde hem eğlendiklerini, hem dinlendiklerini, hem de Kur’an-ı Kerim’i öğrendilerini vurguladı. Yaz Kur’an Kurslarının yoğun ilgi gördüğünü aktaran Müftü Gülden, “Gözümüzün nuru, kalbimizin süruru çocuklarımızı camilerimizle tanıştırarak, dinimizi, kitabımızı ve Peygamberimizin hayatını öğrettiğimiz Yaz Kur’an Kurslarımızda, hafta içi her gün, her yaştan öğrencinin katılabileceği programlar yaptık. Kurslarımızda kullanılan kitap ve materyalleri çocuklarımıza ücretsiz dağıtarak, Kur’an-ı Kerimler hediye ettik. Amacımız çocuklarımıza temel dini bilgi ve değerlerimizi öğretmekti ve onu da bugün görmüş olduğum bu manzara karşısında hep birlikte başardığımıza inanıyorum” dedi.
REŞİT ÜNAL

Yorumlar