Milli Eğitim Müdürü Cüneyt Yoldaş beraberinde Milli Eğitim Şube Müdürleri Haluk Timur ve Agah Ayhan Şehit Metin Arslan İlköğretim Okulunu ziyaret ederek Okul Öğretmeni Yasemin Köksal'dan yürütülen e-Twinning projeleri hakkında bilgiler aldı.
E-Twinning Projeleri tanıtıldı

Ziyarette ilk olarak öğrenciler hazırlamış oldukları "ORFF-RİTİM ATÖLYESİ " ve "KUKLA ATÖLYESİ" isimli mini gösteriyi sundular.
Daha sonra okul öğretmeni Yasemin Köksal 4/A sınıfı öğrencilerinin yürüttükleri e-Twinning projeleri ile ilgili bilgiler verdi. Her ilden bir masalın 30x30 cm ebatlarında kumaş parçası üzerine yöreye özgü yöntemler (nakış, boyama, keçe vb) kullanılarak işlenmesiyle oluşturulan masal battaniyesinin bütün parçalarının ve efsanelerin yer aldığı "81 il 81 Masal 1 Battaniye" e-Twinning projesi kapsamında basılan masal kitabı ve "Designer Children" (Tasarımcı Çocuklar) e-Twinning projesi kapsamında yaptıkları taş boyama tablosu hediye edildi. "81 il 81 Masal 1 Battaniye" e-Twinning projesi kapsamında oluşturulan masal battaniyesi Konya İl Halk Kütüphanesinde, TRT 41. Uluslar Arası 23 Nisan Çocuk Şenliği kapsamında Samsun'a dünya çocukları ile buluştu. Ayrıca projenin ürünü battaniye ve kitabı Yıldız Teknik Üniversitesi'nin düzenlemiş olduğu Ulusal Hikaye Anlatıcılığı Kongresi'nde (UHAK) akademisyenlerle buluştu. "Designer Children" (Tasarımcı Çocuklar) isimli projede, öğrencilerin düşünme ve el becerilerini geliştirmek hedeflendi. 3 haftalık periyotlarla farklı el sanatları üzerinde çalışıp, öğrencilerin yeni tasarımlar yapılması sağlandı. Diğer bir projeleri de "Keyifli Okul Atölyem" projesi. Bu proje 2023 Eğitim Vizyonu ışığında Tasarım ve Beceri Atölyeleri baz alınarak oluşturulan 7 atölye ve her atölyede 3 faaliyet olacak şekilde web 2.0 araçlarını da kullanarak yürütülüyor. 2019 Kasım ayında başlayıp 2020 Haziran ayında bitecek olan projede ritim-dans, matematik, mozaik- taş boyama, seramik, üretim- atık, uygulama bahçesi ve sergi- şölen atölyelerinden oluşacak. Milli Eğitim Müdürü Cüneyt Yoldaş, projenin yürütülmesinde özverili çalışmalarından dolayı Okul Öğretmeni Yasemin Köksal, okul idaresi ve öğrencilere teşekkür etti.

Yorumlar