Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü İş Sağlığı ve Denetim Uzmanı Koçak Bek tarafından Saraykent'te göreve yeni başlayan öğretmenlere ve işçilere iş sağlığı eğitimleri veridi.
Eğitim personellerine iş sağlığı eğitimi

Saraykent Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu'nda yapılan eğitim seminerlerine toplam otuz dört öğretmen, on sekiz işçi katıldı. Yapılan eğitimlerde iş sağlığı ve güvenliği, risk analizleri, iş kazalarında yapılması gerekenler, meslek hastalıkları gibi konular katılımcılara slaytlar eşliğinde sunuldu. İş sağlığı eğitimin bitiminde ise katılımcılara saz eşliğinde kısa bir müzik ziyafeti verildi.
Konu ile alakalı sunumlarını yapan İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Koçak Bek," Özellikle son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle birlikte artan iş kazaları yüzünden öneminin daha da anlaşıldığı iş sağlığı eğitimlerini son derece önemsiyoruz. Eğitim ve öğretim faaliyetlerinin güvenli bir ortamda yapılması ile alakalı önleyici tedbirlerin alınması önceliklerimiz arasındadır. Olası iş kazaları ile karşılaşıldığında eğitim personellerimizin almış olduğu eğitimler sayesinde can ve mal kayıpları inşallah azalacaktır. Burada eğitim alan personellerimize önemli sorumluluklar düşmektedir. Öğrendikleri bütün bilgileri tekrar ederek ve en önemlisi uygulayarak pekiştirmeleri sayesinde karşılarına çıkabilecek oluımsuz durumlarda onları daha da soğuk kanlı yapacak, bildiklerini ise emin adımlarla uygulayacaklardır. İş sağlığı uzmanı olarak eğitim katılımcılarımızın karşılaştığı ve üstesinden gelemediği sorunların çözümü noktasında mesai saatleri dışında da yardımcı olmaya hazırız. İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimlerimiz yapmış olduğumuz planlamamız dahilinde devam edecektir" şeklinde konuştu.

Yorumlar