Yozgat Gazi Mustafa Kemal İmam Hatip Ortaokulunda” Okur- Yazar Buluşması” kapsamında şairlik ve yazarlık üzerine güzel bir buluşma gerçekleştirildi. Okul müdürü İdris Çetin’in daveti üzerine Gazi Mustafa Kemal İmam Hatip Ortaokuluna giden Yozgat Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı, gazeteci, şair ve yazar Ahmet Sargın, 8. Sınıf öğrencilerine yönelik: Okuma, yazma şiir ve edebiyat üzerine bir sohbet gerçekleştirdi. Sohbete okul müdürü İdris Çetin ve Müdür Yardımcısı Hanifi Ayyarkın da eşlik etti.
GAZİ MUSTAFA KEMAL DE YAZARLIK DERSİ

Okul öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği ve büyük ilgi ile takip ettiği Okur- Yazar buluşmasında öğrenciler konuk yazara sorular sorarak “Nasıl yazabiliriz, bize önerileriniz nelerdir ve şiir ve edebiyatı sevmek için bize ne gibi önerilerde bulunursunuz?” diye sorular sorup sohbetin ilgiye takip edilmesini sağladılar. Hemşehrimiz gazeteci, şair, yazar Ahmet Sargın’da sohbetinde okul hayatından örnekler vererek; okumanın önemi, yazarlık duygusu, nasıl yazabiliriz ve şiirin edebiyatımızdaki yeri ve önemi üzerinde durup öğrencilerin ilgisini bu yöne çekmeye çalıştı. Öğrenciler programa yoğun ilgi gösterdi. Sargın bu ilgiden dolayı çocukları kutlayıp başarılar diledi, şairler derneği olarak her zaman sizlerin hizmetinizdeyiz dedi.
Program sonrası konuk yazarı uğurlayan Okul Müdürü İdris Çetin ve Müdür Yardımcısı Hanifi Ayyarkın sohbetinden dolayı yazarı tebrik edip teşekkür ederek uğurladılar. Okur- Yazar Buluşmasına katılan gazeteci, şair, yazar hemşehrimiz Ahmet Sargın da gösterilen ilgi ve misafirperverliğe teşekkür ederek: “ Güven, umut ve başarı dolu öğrencileriniz var; Yozgat Şair ve Yazarlar Derneği olarak her zaman sizlerin ve öğrencilerimizin hizmetindeyiz” dedi ve gösterilen ilgiye teşekkür etti.

 

Yorumlar