Yozgat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde göçmen misafirlere yönelik Türkçe okuma-yazma eğitimi sertifika töreni düzenlendi.
Göçmenlere Türkçe öğretildi

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından göçmen misafirlere yönelik açılan 'Türkçe Okuma-Yazma Kursu'nu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifika töreni düzenlendi.
Törene Yozgat Vali Yardımcısı İzzet Ercan ve Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Yozgat İl Göç İdaresi Müdürü Suat Bulut, Yozgat Milli Eğitim Şube Müdürü İmdat İcik, Yozgat Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdullah Aydın ve göçmen misafirlerin yakınları katıldı. Sertifika töreninde 10 kursiyerin her birisi İstiklal Marşının bir kıtasını ezbere okuyarak katılımcılara duygu dolu anlar yaşattı. Kursiyerler, Türkçeyi öğrendiklerini güzel bir şekilde ifade edip aynı zamanda yazmayı da öğrendiklerini ve bundan dolayı çok mutlu olduklarını ifade ettiler. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde düzenlenen törende kursiyerler sertifikalarını Vali Yardımcısı İzzet Ercan ve İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı'dan aldı. Kurslarını başarıyla tamamlayan kursiyerlere teşekkür eden Vali Yardımcısı İzzet Ercan, kursun tamamlanmasında emek ve katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

Yorumlar