Sarıkaya’da ilk hafızlar törenle taçlarını giydi.
Hafızlar taçlarını giydi

Hz Aişe Hafızlık Yatılı Kız Kur’an Kursu’nda hafızlıklarını tamamlayarak belge almaya hak kazanan 6 kız öğrenci için ilçe müftülüğü tarafından hafızlık icazet merasimi düzenlendi.
Sarızeybek İş ve Kültür Merkezinde bulunan Şehit Yılmaz Gündüz Sinema salonunda düzenlenen hafızlık merasimi saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Daha sonra Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam eden tören, günün anlam ve önemine ilişkin protokol konuşmalarının ardından, eğitimlerini başarıyla tamamlayan 6 kursiyere hafızlık taçları takılarak çeşitli hediyelerin verilmesiyle tören sora erdi.
Sarıkaya’da ilk defa düzenlenen hafızlık merasimine; Kaymakam Selami Işık, Yozgat İl Müftüsü Ali Gülden, İlçe Müftüsü Emrah Kandemir, Jandarma Komutanı Teğmen Mustafa Kızıl, Emniyet Müdürü Yasin Yamur, Milli Eğitim Müdürü Abdullah Arkan daire müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri, STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.
Yozgat İl Müftüsü Ali Gülden, “Bugün burada güzel bir faaliyet için toplandık. Bu yaptığımız işlerin semeresi olan bir taç giyme merasimi de gerçekleştirdik. Bizler için hidayet rehberi olarak verilen kitabımız, kendisini insanlığın yegane aydınlatıcısı olarak takdim eder. Muttakiler için de yol gösterici olduğunu ifade eder. Kur’an-a uyanlar bu uyma ile doğru yolu bulurlar.
Kur’an-ı okuyanlar ve öğrenenler de onu kalplerine indirmek sureti ile şifa bulurlar, çünkü kitabımız aynı zaman da bir şifa kaynağıdır. Kur’an indiği günden bugüne kendisine uyan milletleri yüceltmiş bu milletler içinde de bizim milletimiz başak rolü oynamıştır.
Yıllardır hem Kur’an-ın hem İslam’ın bayraktarlığını yapma şerefini elde etmiştir elhamdülillah. İşte yaptığımız bu faaliyetler de ceddimizden aldığımız bu emaneti bugüne, bugünden yarına taşıma faaliyetidir. Gülden konuşmasına şöyle devam etti: Zira Kur’an, sadece amel edenleri doğru yola götüren bir kitap da değildir. Onu kalbine indirip Kur’an-la meşgul olanlar için sadece bu dünya da değil, bu dünyadan ayrılırken de bir öncelik hakkını elde ettiren bir kitaptır. İşte ilçemizi bu anlamda hem bugünüyle hem yarınıyla Kur’an ile bezemek adına, çocuklarımızın Kur’an sedalarını ilçemizin semalarına, şehrimizin semalarına yükseltmek amacıyla, bu güzel eserin açılışını yapmak için bir araya geldik.
Rabbim arsasını verenden yapımına katkı sunanlara kadar, hatta bu inşaatın yanından geçerken, inşaatın yapımına sevinen herkesten razı olsun” dedi.

Yorumlar