Eğitim Bir Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, adaylara destek açıklamasına bulundu.
İLKSAN seçimi 19 Haziran’da

İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı (İLKSAN)’nın temsilcilik seçimleri 19 Haziran’da gerçekleştirilecek.1943 yılında kurulan ilköğretim sınıf öğretmenlerinin dayanışma sandığı olan İLKSAN’ın seçimleri 19 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilecek. 

Eğitim Bir Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, adaylara destek açıklamasına bulundu.
Yozgat merkezde İLKSAN adayı olan Can Gümüşhan ve Mehmet Fidan ile bir araya gelen Eğitim Bir Sen Yozgat Şube Başkanı Şerefli, başarılar diledi.
Şube Başkanı Şerefli, “Salgın nedeniyle alınan tedbirler kapsamında tehir edilen seçimlerdeki takvim belirsizliği giderildi.
Aday olan tüm üyelerimize başarılar diliyor, eski bir İlksan üyesi olarak değişim iradesinin sandığa yansıyacağına inanıyorum” dedi.
‘İLKSAN’I AYAĞA KALDIRACAĞIZ’
Seçim öncesi açıklama yapan Şube Başkanı Şerefli, “2012’den bu yana zarar eden bir yapı. Son iki seçimde İLKSAN üyeliğini zorunlu halden çıkarmak için toplu sözleşmede karar alındı. Bunu üzerine İLKSAN yönetimi yargıya başvurdu. Mahkeme bu kararı kabul etmedi. Biz de ya bu seçime girmeyeceğiz ya da ilk seçimde İLKSAN’ı ayağa kaldıracağız dedik. İLKSAN’ı ayağa kaldırmak için de yola çıktık” ifadelerini kullandı.
‘ÇİFTLİĞE DÖNÜŞTÜRMÜŞLER’
Şube Başkanı Şerefli, “OYAK üyesi emekli olduğunda üyesine 500-600 bin TL para veriyor. KOLSAN emekli olunduğunda 350 bin yardım veriyor. İLKSAN 40 yıl çalışan adama 35-40 bin TL para veriyor. Sürekli zarar eden bir kuruluş çünkü çiftliğe dönüştürmüşler. 2.1 milyar TL mal varlığı var. Her ay 210 bin tane öğretmenden takır takır 95 TL aidat kesiliyor. Dolayısıyla bu seçime girip en azından emsalleri olan KOLSAN ve OYAK gibi seviyelere çıkaracağız” diye konuştu.
Eğitim-Bir-Sen olarak bu güne kadar gördükleri aksaklıkları ve sorunları sıralayan Şerefli, “Sandığın başarısızlık eskimiş sistem ve zihniyetinden, sandığın liyakatli ellerde olmamasından, üretim ekonomisi yerine basit faizciliğin tercih edilmesinden, saydamlık yerine gizliliğin esas alınarak denetimden kaçılmasından kaynaklanmaktadır” ifadelerini kullandı.

Yorumlar