Bakanlık, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne genelge gönderdi
Kadına yönelik şiddetle mücadelede yeni adım

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Genelgesi" kapsamında Aile Sosyal Destek Personeli (ASDEP) kadına yönelik şiddetle mücadelede aktif görev alacak.
Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli, bakanlık tarafından gönderilen genelge çerçevesinde kadına yönelik şiddetle mücadelede yeni bir adımın atıldığını söyledi. İl Müdürü Neşeli, Yozgat’ta 22 ASDEP personelinin, kadına yönelik şiddetle mücadelede aktif görev alacağına değinerek, çalışmaların başlatıldığını aktardı.
İl Müdürü Neşeli, “Genelge kapsamında nüfusu 100.000’in üzerinde olan belediyelere konukevi açma konusunda bilgilendirme ve rehberlik sağlanacak, afet ve acil durumlarda kamu kurumlarının tesisleri konukevi olarak kullanılabilecek. Ayrıca, kadına yönelik şiddetle mücadeleye erkeklerin daha yoğun katılımını sağlamak üzere farkındalık ve bilinçlendirme çalışmaları yapılacak” dedi.
İl Müdürü Neşeli, aile kurumunun temellerini sarsan aile içi ve kadına yönelik şiddetle mücadelenin her zaman öncelikli meselelerinden biri olduğuna değindi. Neşeli , koruyucu ve önleyici hizmetlerle kurumsal altyapıyı güçlendireceklerine dikkat çekti.
İl Müdürü Neşeli, “Bakanlığımızın hazırladığı genelge ile şiddetle mücadelede kurumlar arası koordinasyon ve işbirliğinin güçlendirilmesini hedefliyoruz. Türkiye genelinde 3 bin 500, ilimizde 22 ASDEP personelimiz bu alanda aktif kullanılacak. Mücadele sahada bir üst aşamaya taşınacak. Ayrıca, kadına yönelik şiddetle mücadeleye erkeklerin daha yoğun katılımını sağlamak üzere farkındalık ve bilinçlendirme çalışmaları yapılacak” ifadelerini kullandı. REŞİT ÜNAL

Yorumlar