Yozgat Şehir Hastanesi bünyesinde kronik yara bakımı birimi hizmete vermeşe başladı.
Kronik yaralar için yeni birim

Yozgat Şehir Hastanesi’nde Kronik Yarası olan hastalar için Kronik Yara Bakımı Birimi hizmete açılırken, tecrübeli hemşire Gülten Eyibil görev yapacak.
Yozgat Şehir Hastanesi’nde bir birim daha açıldı.
Yozgat’ta kronik yarası olan hastalar için Kronik Yara Bakımı Birimi hizmet vermeye başladı.
Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Dr. Mustafa Kozan, sağlık alanında kaliteli ve eksiksiz hizmet verme gayretinde olduklarını kaydetti.
Başhekim Kozan, “Yatak yarası gibi uzun süredir yarası olan hastalarımızın daha konforlu ve kaliteli hizmet vermek adına açılan birimimizde yaranın özelliklerine göre bakım ve pansumanlarının yapılmasının yanı sıra yaranın özelliklerine göre Plastik Cerrahi ve Genel Cerrahi bölümleri de hastayı yakından takip ederek, uzman hekimlerimiz hastanın durumuna ve ihtiyaçlarına göre kontrol sürelerini belirleyerek gerekli işlemleri yapılacaktır” dedi.
Kronik yara biriminde yara bakımda tecrübeli hemşire Gülten Eyibil ile birlikte kronik yaraların ilk pansuman ve bakımları yapılarak kontrollü ve detaylı bakım için olanak sağlayacak. Hastalar Kronik Yara Bakımı Birimine MHRS üzerinden veya hasta kabul birimlerinden başvuru yaparak tedavi hizmeti alabilecek.

Yorumlar