Yozgat’ta Yaz Kuran Kursu'na katılan öğrencilere piknik etkinliği düzenlendi.
Kur’an Kursu öğrencilerinin piknik keyfi

Yozgat’ta yaz Kur'an kurslarında eğitim gören öğrenciler tatili hem eğlenerek hem de öğrenerek geçiriyor.
Merkeze bağlı Esentepe Camii’nde yaz Kur’an kursuna katılan öğrencilere, Diyanet-Sen Yozgat Şube Başkanı ve Cami İmamı Hamza Berker jest yaparak piknik etkinliği düzenledi.
Kur’an kursuna katılan öğrenciler dini eğitimler alırken, sosyal etkinliklerle de stres atıyor.Öğrenciler Kent Park’ta doğayla içiçe eğlenceli bir gün geçirdi. Kur'an-ı Kerim, ilmihal, siyer, tefsir ve değerler eğitimi alan öğrenciler sosyal faaliyetlerde gerçekleştiriyor.
Diyanet-Sen Yozgat Şube Başkanı Hamza Berker, yaz Kur'an kurslarında dini eğitim gören öğrencilerle piknikte buluştuklarını söyledi.
Berker, “Kur'an-ı Kerim dini bilgiler siyer ilmihal bilgileri ahlak bilgisi ibadetler olarak öğretiyoruz. Öğrencilerimize sosyal faaliyetler düzenleyerek stres atmalarını sağlıyoruz. Yaz mevsimi nedeniyle öğrencilerimize piknik düzenledik. Gençlerimiz bizim geleceğimiz. Onlarla iletişim bizim için çok önemli. Bu yüzden onlar dinini öğrenirken eğlenmelerini de istiyoruz. Eğlenerek öğrenilen şeyler zihinde kalıcı olur. Biliyoruz severek yapılan şeyler kalıcı olur. Biz de bunun için yavrularımızla yaptığımız etkinliklerde onları mutlu edecek etkinliklerle birlikte eğitimimizi vermeye gayret ediyoruz" dedi.

Yorumlar