Yozgat İl Genel Meclis Başkanlığına Nazlı yeniden seçildi
Mecliste birliktelik

Yozgat İl Genel Meclisi ikinci dönem başkanlığı için yeniden aday olan mevcut başkan İskender Nazlı, üyelerin tamamının oyunu aldı. AK Partili Nazlı’ya MHP, CHP ve İYİ Partili üyelerin oylamada destek vermesi gözlerden kaçmadı.
İl Genel Meclisi Nisan ayı ilk birleşiminde başkan, başkan vekilliği ve Divan üyelerinin seçimleri gerçekleşti. İGM’nin Nisan ayı ilk oturumuna 37 üye katıldı.
Mevcut İl Genel Meclis Başkanı İskender Nazlı ikinci dönem için yeniden aday olurken, karşısına hiç bir aday çıkmadı. Gizli oy açık tasnif şeklinde yapılan oylamada Nazlı, AK Parti’den 25, MHP’den 9, CHP’den 3, İYİ Parti’den 1 olmak üzere tüm meclis üyelerinin oyunu alarak, yeniden başkan seçildi.
Sonuçlar açıklandıktan sonra kısa bir değerlendirmede bulunan Nazlı, AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti üyelerine teşekkür ederek, 3 yıl boyunca hizmet etmekten mutlu olduğunu belirtti.
İGM Başkanı Nazlı, Yozgat’ın yaşanabilir bir şehir olması için kırsal bölgeler ve kentlere en iyi hizmetleri sunma azmiyle çalışmaya devam edeceğini ifade etti.
İGM Başkanı İskender Nazlı, yaz dönemi ile birlikte yoğun bir çalışma içerisinde olacaklarını belirterek, kırsal alandaki eksikliklerin giderilmesine yönelik kararları uygulamaya geçireceklerini söyledi.
Nazlı, köylerin yol sorunları başta olmak üzere, içme suyu gibi vatandaşın talebi olan sorunları görüşerek çözmek için çalıştıklarını aktardı.
Nazlı, “Bizim görevimiz halkımıza en iyi hizmeti sunmak. Devletimizin imkanlarını köylerimiz için seferber etmeye çalışacağız. Köylerimizi daha yaşanılabilir hale getirmek için gecemizi gündüzümüze katacağız” dedi.
Öte yandan başkan vekilliği görevlerine Şabettin Aksoy ve Abdulbaki Karataş seçildi.Divan katipliğini ise Mikail Demir ve Aziz Başak seçildi.

Yorumlar