Yozgat Valisi Ziya Polat, Sorgun Belediyesi Meslek Edindirme Kurs Merkezi’ni (SORMEK) ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Mesleki kurslara destek

Yozgat Valisi Ziya Polat, kadınların meslek edindirmeye yönelik kursları önemsediklerini belirterek, kadınların istihdam edilmesine yönelik açılan mesleki kurslara her türlü desteği vereceklerini söyledi.
Yozgat Valisi Ziya Polat, Sorgun Belediyesi Meslek Edindirme Kurs Merkezi’ni (SORMEK) ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Vali Ziya Polat, Sorgun Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve kadın istihdamının artırılması ve gizli kadın emeğinin değerlendirilerek ekonomiye katılımının sağlanmasını amaçlayan Sorgun Belediyesi Meslek Edindirme Kurs Merkezi’ni (SORMEK) ziyaret etti.
Vali Polat, el sanatları, takı tasarımı, çinicilik, atölyelerini ziyaret ederek açılan kurslara katılan kursiyerlerle sohbet etti.
Vali Polat, kadınların ev ekonomilerine destek olmalarına imkan sağlamanın yanı sıra geleneksel el sanatların yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması açısından da çok önemli olduğunu ifade etti.
Meslek edindirmeye yönelik olarak düzenlenen kursların çok önemli olduğuna değinen Vali Polat, meslek edindirme konusunda gereken desteği verdiklerini bundan sonrada destek vermeye devam edeceklerini söyledi.
Kadınların sosyal, sanatsal ve kültürel açıdan gelişmelerini destekleyecek yatırımlara ağırlık veren Sorgun Belediyesini tebrik eden Vali Polat, güçlenen kadının aileyi, güçlenen ailenin de toplumu yücelteceğini sözlerine ekledi.

Yorumlar