MHP Yozgat Milletvekili Ethem Sedef, 3 Mayıs Milliyetçilik Günü’nü kutladı.
Milliyetçilik gerçek  kardeşlik projesi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Milletvekili Ethem Sedef, Türk Milliyetçiliğinin millete yabancı ve aykırı dayatmaları boşa çıkarmanın, onurlu ve bağımsız yaşamanın, Türk kimliğine sahip çıkarak, kendi geleceğimize egemen olma düşüncesinin ifadesi olduğunu söyledi.
MHP Yozgat Milletvekili Ethem Sedef, 3 Mayıs Milliyetçilik Günü’nü kutladı.
Merhum Hüseyin Nihal Atsız’ın cesur, atılgan ve geri adım atmayan milliyetçi dirilişe muhalefet eden ve bundan rahatsızlık duyanlarla başlattığı mücadelenin yargıya taşınması 3 Mayıs hadiselerinin ortaya çıkmasına neden olduğunu dile getiren Sedef, bu süreçte aynı zamanda milliyetçiliğin de yargılandığını ifade etti.
Başbuğ Alparslan Türkeş’in de aralarında bulunduğu 23 şuurlu milliyetçinin Türk milletinin varlığına kast edenlere karşı gösterdiği duruşun başlangıcı olan bu günün aynı zamanda Türk milliyetçilerine reva görülen eza ve cefa dolu bir dönemin de miladı olduğunu vurgulayan Sedef, “Aynı zamanda milliyetçiliğin de yargılandığı söz konusu süreçte, Türk milliyetçileri ilk kez sivil bir muhalefet olarak varlıklarını ispatlamışlar ve kendilerini bu yolda feda etmeye hazır oldukları, Türk milletini yüceltmek için her fedakârlığı yapacaklarını göstermişlerdir.
Milliyetçiliği gönüllerinde bayraklaştıran bir avuç yürekli dava insanı; inanmışlığın, adanmışlığın ve kararlılığın örneklerini göstermiştir.
Nitekim merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’in aralarında bulunduğu 23 şuurlu milliyetçinin; Türk milletinin varlığına kast edenlere karşı gösterdiği duruşun başlangıcı olan bu tarih, aynı zamanda Türk milliyetçilerine reva görülen eza ve cefa dolu bir dönemin de miladı olmuştur” dedi.
MİLLİYETÇİLİK GERÇEK
KARDEŞLİK PROJESİ
Milletvekili Sedef açıklamasında şunları kaydetti:
“Milliyetçilik çağdaş, modern ve insana ait olan kıymeti önceliğine alan birlikte yaşama ve kardeşlik projesidir. Türkiye’nin her alanda milliyetçiliğe ve milli yönelişe ihtiyacı olduğu kuşkusuzdur. Ayırma, dağıtma, bölme, dışlama milliyetçiliğin fikir hayatında olmayan, milliyetçiliğin diline aykırı anormallikler olarak değerlendirilmelidir.
3 Mayıs Milliyetçiler Günü’nün manası da burada aranmalı burada görülmelidir.
Türk Milliyetçiliği milletimize yabancı ve aykırı dayatmaları boşa çıkarmanın, onurlu ve bağımsız yaşamanın, Türk kimliğine sahip çıkarak, kendi geleceğimize egemen olma düşüncesinin ifadesidir.
İbretlik bir mücadele sonucunda, hiçbir saldırının yıldıramadığı milliyetçi kahramanların emanetlerine sahip çıktığımız ve bunu daha da ileri götürme konusunda tartışılmaz çaba içinde bulunduğumuz şüphesizdir.
Bu duygu ve düşüncelerle büyük Türk milletinin, Yozgatlı hemşerilerimin ve değerli dava arkadaşlarımın ‘3 Mayıs Milliyetçiler Günü’nü kutluyor; milliyetçi kahramanları şükran ve minnetle anıyor; başta merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey olmak üzere, hayatlarını kaybedenlerle birlikte tüm dava şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.”

Yorumlar