Yozgat SMMMO Başkanı Ahmet Bulut, yönetim kurulu üyelerinni de hazır bulunduğu ziyarette Akdağmadeni ve Saraykent’te görev yapan Muhasebeci ve Mali Müşavirler ile biraraya geldi.
Muhasebeciler hasret giderdi, dertleşti

Yozgat Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Ahmet Bulut, serbest muhasebeci ve mali müşavirlerin de pandemi sürecinden etkilendiğine dikkat çekerek, kendilerine yönelik herhangi bir düzenlemenin yapılmadığını söyledi.
Yozgat SMMMO Başkanı Ahmet Bulut, yönetim kurulu üyelerinni de hazır bulunduğu ziyarette Akdağmadeni ve Saraykent’te görev yapan Muhasebeci ve Mali Müşavirler ile biraraya geldi.
SMMMO Başkanı Bulut, ziyarette Muhasebeci ve Mali Müşavirlerin yaşadıkları sıkıntıları dinledi.
Başkan Bulut, COVİD-19 salgınının bütün yaşam faaliyetlerini zora soktuğunu ve küresel sorun olarak devam ettiğine değindi. Bulut, “Dünyada ve ülkemizde ekonomik hayatın durma noktasına geldiği koronavirüs salgını sürecinde sağlık çalışanlarını hariç tutarsak belki de en fazla stres altında çalışmaya devam eden meslek mensuplarının başında serbest muhasebeci mali müşavirler geliyor. Covid-19 sürecinden etkilenen ekonomik faaliyetleri canlandırmak ve normalleştirebilmek adına bazı iş sektörlerinde KDV indirimleri yapıldı. Ve kira ödemeleri tevkifatında indirime gidildi. Bu zor süreçte her zaman devletin yanında olan, mali müşavirlere maalesef hiçbir katkı gelmedi” dedi.
SMMMO Başkanı, Bulut, iş yükünün oldukça fazla olduğunu, pandemi döneminde de daha da arttığına dikkat çekti.
İş yükünün artmasına rağmen destek alamadıklarını dile getiren Başkan Bulut,Mali müşavirlerin pandemi sürecindeki çalışmalarının ve ülke ekonomisi için üstlendikleri misyonun çok değerli olduğunu kaydetti.
Başkan Bulut, “Akdağmadeni ve Saraykent ilçelerimizde bulunan meslektaşlarımızla pandemi kuralları çerçevesinde, özlem giderip, hayatımızı olumsuz etkileyen pandemi döneminde yaşanan sıkıntılar ve genel bir değerlendirme toplantısı yaptık. Meslektaşlarıma göstermiş oldukları misafirperverlikden dolayı şahsım ve Yozgat SMMM Odası yönetim kurulu adına teşekkür ederim” diye konuştu.
YAŞAR ÖZER

Yorumlar