İYİ Parti- CHP Ortak adayı Metin Özışık 31 Mart Yerel Seçimleri için yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.
ÖZIŞIK: "SON ANA KADAR ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Son günlerde tempoyu daha da artırdıklarını ifade eden Başkan Adayı Özışık, Cumhurbaşkanı Fuat Oktay'ın Yozgat ziyaretini de değerlendirdi.
"SÜREÇ KARDEŞLİK HAVASINDA GEÇİYOR"
Çalışmalar için kalan son günleri en verimli şekilde değerlendirdiklerini söyleyen Özışık,"Son haftaya girdik artık. Öncelikle bütün adaylara başarı dilemek istiyorum. Herkes yoğun bir tempo ile süreci yürüttü. Süreç kardeşlik havasında geçti. Yozgat her şeyden evvel bir huzur şehri. Bu huzur şehrinde bu güne kadar huzuru zedeleyecek, birlik beraberliği bozacak herhangi bir provokatif eylem olmadı. Sadece AK Parti İl Başkanı'nın söylemi yanlıştı. Bizde bu konuda hukuki işlemi başlattık. Şahsında seviyeyi o kadar düşürmesini AK Parti'li çok sayıda arkadaşımız, kardeş gibi olduğumuz insanlara toz kondurmadı. İnsanların birlikteliğini kimse bozamaz. Biz düğünümüzde beraber seviniyoruz. Cenazemizde birlikte üzülüyoruz. Seçimler bitecek. Seçimden sonrada sevincimizi hüznümüzü yine paylaşacağız. Herkes iyi bir çalışma yürüttü. Umarım herkes başarılı olur ancak seçimi inşallah ben kazanırım" dedi.
"SON ANA KADAR ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ"
Adayların oy sayılarının birbirine yakın olduğunu ve son süreçte kim daha çok çalışırsa seçimi o adayın kazanacağını söyleyen Özışık,"Biz tempoyu iyice artırdık. Sabah 07.30'da çalışmalarımıza başladık. Duraksamadan yoğun bir tempo ile çalışıyoruz. Cumartesi günü akşam 17.00'a kadar çalışmalar yasal olarak devam edecek. Bizde son ana kadar çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Seçim günü bir huzur şehri olduğumuzu unutmadan, kardeşlik içerisinde seçimi tamamlamamızı temenni ediyorum." ifadelerini kullandı.
"OKTAY DESTEĞİNİ SEÇİLECEK HER ADAYA VERMELİ"
Son olarak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın Yozgat ziyaretini değerlendiren Özışık,"Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay da Çekerekli olmasından dolayı Yozgat'a çok fazla zaman ayırdı. Ziyaretlerde ki söylemlerinin bazılarını çok yanlış buluyorum. Mesela Çekerek'te AK Partili adayın kazanması durumunda vereceği desteği İYİ Parti'li aday kazanırsa vermeyecek mi? Yozgat'ta Celal Köse'ye vereceği desteği Metin Özışık kazanırsa vermeyecek mi? Kendisi de şunu bilmeli ki bu makamların hepsi geçici. Kalıcı olan Yozgat. Eğer burası memleketi ise seçimi ben kazanırım kendisinden aynı destekleri ben isterim. Öyle olmasa bile 2023'de başkanlık seçimi var. Şuan ki tablo gösteriyor ki İYİ Parti 2023'de iktidar olacak. Kendisinin de çok fazla zamanı yok. Bence bu kısa zamanında bu desteğini sadece Ak Parti'li başkanlara değil, benim gibi kazanacak diğer parti adaylarına da vermesini bekliyorum" diye konuştu.

Yorumlar