Türkiye Voleybol Erkekler 1. Ligi B Grubu’nda mücadele eden Sorgun Belediyespor normal sezonun son maçında evinde karşılaştığı Giresun Bulancak Betonspor’u 3-0 yendi.
RAKİPLER BELLİ OLDU

Sorgun Kapalı Spor Spor Salonu’unda oynanan formalite karşılaşmanın ilk setinden itibaren zayıf rakibine karşı üstünlük koyan Sorgun Belediyespor setin hemen başında 5-1 öne geçti. İlk teknik molaya 12-6 önde giren Sorgun Belediyespor farkı giderek açtı ve durum 15-6 ya gelince Bulancak Betonspor mola aldı. Mola sonrasında da üstün oynayan Sorgun Belediyespor 17 dakika süren seti rahat bir oyun sonrasında 25-13 kazandı.
Maçın ikinci setinde de rakibine karşı büyük bir üstünlük kuran Sorgun Belediyespor ikinci teknik molaya da 12-8 önde girdi. Sorgun Belediyesporlu voleybolcuların farkı 6 sayıya çıkarıp durumu 17-11 e getirmesiyle ikinci Bulancak molası da geldi. Alınan mola da etkili olmayınca Sorgun Belediyespor bu seti de 25-15 gibi açık farkla kazanarak setlerde 2-0 üstünlük sağladı. Maçın 3. setinde son teknik molaya Yozgat temsilcisi 12-4 önde girdi. Durum 18-9 olup fark 9’a çıkınca Bulancak son setteki ilk molasını aldı. Bu sette rakibine sadece 12 sayı veren Sorgun Belediyespor bu son seti de 25-12 kazanarak 3 puanın sahibi oldu.
YARI FİNAL VE FİNALLER KAYSERİ’DE
Böylece ligin normal sezonunun 56.4 puanla ikinci sırada tamamlayan Sorgun Belediyespor 6-7-8 Nisan’da Kayser Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda oynanacak olan yarı final müsabakalarında mücadele etmeye hak kazandı. A Grubundan Bursa Büyüksşehir Belediye, Beşiktaş, Milas Belediye ve Alanya Belediyesi, Grubumuzdan Palandöken Belediyespor, Sorgun Belediyespor, Akkuş Belediyespor ve Solhanspor yarı finallerde mücadele etmeye hak kazanırken yarı final grupları şöyle oluştu:
A Grubu: Bursa Büyükşehir Belediyespor, Sorgun Belediyespor, Akkuş Belediyespor ve Alanya Belediyespor.
B Grubu: Palandöken Belediyespor, Beşiktaş, Milas Belediyespor ve Solhanspor.

Yorumlar