İYC’nin Ramazan sohbetlerinin konuğu Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Doç.Dr. Selim Argun oldu.
Ramazan sohbetlerine devam

İlim Yayma Cemiyeti (İYC) Yozgat Şubesi tarafından Ramazan sohbetleri online gerçekleştiriliyor.
İYC’nin Ramazan sohbetlerinin konuğu Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Doç.Dr. Selim Argun oldu. Doç.Dr. Argun yöneticilerde olması gereken hasletlerle ilgili sohbette bulundu. Doç.Dr. Argun, çeşitli örnekler vererek verdiği sohbet yaklaşık 1 saat sürdü.
İYC Yozgat Şube Başkanı Nurullah Nurdoğan, pandemi nedeniyle bir çok etkinliğe ara verdiklerini belirterek, Ramazan sohbetlerini online gerçekleştirdiklerini söyledi.
Nurdoğan, her hafta Cuma günleri Ramazan sohbetlerine devam edeceklerini söyledi. Nurdoğan, cemiyet olarak farklı konular ve alanında uzmanların katılımı ile programlar düzenleyeceklerine değinerek, pandemi sürecinde sohbet programlarının devam edeceğini vurguladı.
Nurdoğan, İlim Yayma Cemiyeti'nin ülkenin en köklü ve kamu yararına çalışan sivil toplum örgütlerinden biri olduğunu belirterek, amaçlarının ülkenin kalkınmasına yararlı ilmi, ahlaki bilgileri yaymak, milli ve manevi kültürel değerleri benimseyen bir toplumun yetişmesine katkı sağlayacak eğitim ve kültür faaliyetlerinde bulunmak olduğunu vurguladı. Nurdoğan, toplumun her kesimine hitaph etmeyi hedeflediklerine belirtti. REŞİT ÜNAL

Yorumlar