Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik bölümünde mezuniyet sevinci.
Sağlık bilimlerinde mezuniyet sevinci

 Yozgat Bozok Üniversite Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü 2020-2021 Akademik yılı 20. Dönem mezunlarını verdi.
Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Yemin ve Mezuniyet Töreni’ne Yozgat Valisi Ziya Polat, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güngör Yılmaz, Üniversitemiz Genel Sekreteri Prof. Dr. Uğur Kölemen, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevinç Polat, Hayırsever İş İnsanı Bilal Şahin, öğretim elemanları, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan mezuniyet töreni, Hemşirelik Bölümü birincisi Fethiye Tezcan’ın mezun öğrenciler adına yaptığı konuşma ile devam etti.
Tezcan konuşmasında: “Hayatımın bir parçasını kapsayacak olan kıymetli hemşirelik mesleğine adım atmamı sağlayan Yozgat Bozok Üniversitesi’ne duyduğum saygıyı belirtmek isterim. Covid-19 pandemi döneminde mesleğimizin ne kadar önemli ve kutsal olduğunu yaşayarak öğrenme tecrübesine sahip olduk. 4 yıl önce umut, merak ve heyecanla başladığımız yolculuğun sonuna geldik. Şimdi yepyeni bir başlangıç içerisinde sağlık ordusunun yeni üyeleri olmanın haklı gururunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından hemşirelik bölümünde dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinden sonra mezun öğrenciler kep fırlatarak mezuniyetlerini coşkuyla kutladı. Hep bir ağızdan Hemşirelik yemini eden öğrenciler mezun olmanın gururu ve sevincini yaşadı.Program müzik dinletisi ve kokteyl ile sona erdi. YAŞAR ÖZER

Yorumlar