Yozgat Bağımsız Belediye Başkan Adayı Dr. Kazım Arslan bir yandan seçim çalışmalarını sürdürürken diğer yandan hemşerilerinin hayatını kolaylaştıracak Belediye Hizmetlerini bir bir devreye sokuyor.
Şehir merkezi nefes alacak

Yeni Hal binası ve yeraltı otoparkını tamamlayarak Yozgat halkının hizmetine sunan Arslan, son olarak Yozgat'ın birçok noktasında kullanılabilen Wi-Fi hizmetini de devreye soktu. Öte yandan eski belediye binası eklentilerinin de yıkım işlemini gerçekleştiren Arslan Yozgat halkının şehir merkezinde nefes alacak yerlere kavuşmasını da sağlayacağını gösterdi.
Teknolojiyi takip etmenin çok önemli olduğunu belirten Arslan, uzun bir süredir üzerinde çalıştıkları Wi-Fi hizmetini Yozgat'ın birçok alanında hemşerileri ile buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi. Arslan, "Çağımız teknoloji çağı, insanların hayatlarını kolaylaştırmakta yalnızca park yada yollar yapmaktan geçmiyor. Bu düşünce ile iletişimin ve sosyal belediyeciliğin de bir gereği olduğunu, Yozgatlının daha iyilerine layık olduğunu düşünerek yeni bir çalışma başlatmıştık. Belediyemiz Bilgi İşlem Müdürlüğünce yeni bina network çalışmaları ile birlikte sistem uygun hale getirilerek fiber altyapı kurulduktan sonra bu kapsamda ücretsiz Wi-Fi hizmeti için 8 aydır yapılan çalışmalar neticesinde ilk kurulumlar yapılarak otobüs duraklarımız, konaklarımız, parklarımız ve sosyal tesislerimizde hizmete başlandı. Ücretsiz Wi-Fi hizmetimizin bütün parklarımızda ve sosyal alanlarda, pazar yerleri, otoparklar gibi halkımızın sık kullandığı alanlarda yaygınlaştırılması ve geliştirilmesi için çalışmalarımız devam edecektir. Yozgat'ımıza hayırlı olsun" dedi.
ŞEHİR MERKEZİNDE NEFES ALACAK ALANLAR OLUŞTURUYOR
Eski belediye binasının eklentilerinde bulunan esnafların yeni hal binasına taşınmasının ardından eklentilerin yıkılması talimatını veren Arslan, ek binaların yıkımı sonrasında gayet geniş ve kullanışlı bir alanın ortaya çıktığını tüm Yozgatlıların bunu gördüğünü söyleyerek şehir merkezinde insanların rahatça gezebilecekleri buna benzer alanların daha fazla olması gerektiğini belirtti.

Yorumlar