15 Temmuz şehitleri Yozgat’ta farklı etkinliklerle anıldı
Şehitlikte duygusal anma

Yozgat’ta, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri kapsamında şehitlik ziyareti gerçekleştirildi. 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişiminin beşinci yıldönümünde, 15 Temmuz şehitleri Yozgat’ta farklı etkinliklerle anıldı.
FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminin 5'inci yıl dönümü nedeniyle Yozgat Şehitliği'nde tören düzenlendi.
Törene, Yozgat Valisi Ziya Polat, Belediye Başkan Celal Köse, Yozgat Yozgat Barosu Başkanı Muhsin Ayanoğlu , Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, İl Jandarma Komutan Albay Ali Sefa Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgüt temsilcileri ve şehit yakınları katıldı.
Şehit mezarlarına kırmızı karanfiller bırakan protokol üyeleri, ülkenin bağımsızlığı, birlik ve beraberliği için canlarını seve seve veren şehitleri dualarla andı.
Törende şehitler için Kur'an-ı Kerim okundu. Yozgat İl Müftüsü Ali Gülden şehitler için dua etti.
Dualarının ardından şehitlerin kabirlerine çiçek bırakıldı. Yozgat Valisi Ziya Polat, şehit yakınlarıyla sohbet ederek başsağlığı diledi.
Yozgat Valisi Ziya Polat, burada yaptığı açıklamada
15 Temmuz milli iradenin vesayete, cesaretin ihanete, milletin hainlere galebe çaldığı, insanlık tarihine altın harflerle yazılmış büyük bir demokrasi mücadelesinin adı olduğunu söyledi.
Vali Polat, “Bu mücadelenin ve zaferin sahibi sizler gibi vatanına sahip çıkanlardır. 15 Temmuz tıpkı İstiklal Harbimiz gibi Türk milletinin topyekün kıyamıdır, dirilişidir, şahlanışıdır. Anadolu toprakları o gece bir kez daha bize vatan kılınmıştır. Allah’ın inayeti, milletin dirilişi, yüz milyonlarca kardeşimizin duasıyla Türkiye yeniden felaha kavuşmuştur” dedi.

Yorumlar