Sorgun Gençlik Derneği, T.C. Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Birliği Başkanlığı, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından “Kalite Sertifikası” aldı.
SORGED'E KALİTE SERTİFİKASI

SORGED tarafından yapılan açıklamada;"Kurulduğumuz günden itibaren gençlerin kişisel gelişimlerini destekliyor ve istihdam edilebilirliklerini kolaylaştırıyoruz. Uyguladığımız projelerle ve eğitimlerle gençlerin bilgi, beceri ve yeterliliklerini artırıyoruz. Gençler katıldıkları aktivitelerle hem kendi kişisel gelişimlerine hem de toplumsal sorunların çözümüne katkı sağlıyor. Her yıl yaklaşık faaliyetlerimize 1.000 gencimizin katılıyor. En büyük amacımız gençlere bir kapı açmak, ufuklarını genişletmek, vizyon kazandırmak. Bizim için önemli olan küçükte olsa bir gencin hayatına dokunmayı başarabilmek. Bugüne kadar 244 gence Avrupa’nın kapılarını açtık. Birçoğu ilk defa hayatında yurt dışına çıktı. İlk defa uçağa bindi. İlk defa farklı kültürleri tanıma fırsatı buldu. Bundan sonra gençler için çalışmaya devam edeceğiz. Gençlere farklı kapılar açmaya devam edeceğiz ifadelerine yer verildi.
Kalite Sertifikasını alan kuruluşlar, Avrupa Dayanışma Programı projelerine başvuru yapabiliyor
Açıklamanın devamında;"Avrupa Dayanışma Programı, toplum sorunlarına duyarlı fark yaratmak isteyen gençleri yurt dışı ve yurt içi gönüllülük ve dayanışma faaliyetlerinde destekliyor. Toplum sorunlarına duyarlı fark yaratmak isteyen gençleri yurt dışı ve yurt içi gönüllülük ve dayanışma faaliyetlerinde destekliyor.
Gençlerin toplum yararı ve dezavantajlı insanlara desteği gözeten gönüllülük ve dayanışma projelerinde yer alma fırsatı tanırken gençlerin beceri ve yeterliklerini artırıyor.
Program kapsamında 18-30 yaş aralığındaki gençler çevre, iklim değişikliği, göç, sosyal içerme, kültürel miras vb. konularda gönüllülük projeleri/takımlarına 2 hafta-14 ay süre aralıklarında katılım sağlayabiliyor.
Dayanışma faaliyetleri ile en az 5 genç bir araya gelerek yerellerindeki bir sorunu hedef alarak geliştirdikleri proje ile bu soruna ilişkin çözümlerini ortaya koyuyor ve toplumda pozitif değişim yaratmalarına fırsat tanıyor.
Programın Hedefleri;
*Gönüllü faaliyetlerle toplumlararası dayanışmayı arttırmak
*Dayanışmayı bir değer olarak teşvik etmek
*Gençlerin ve kuruluşların erişilebilir ve yüksek kaliteli dayanışma faaliyetlerine katılımını artırmak
*Avrupa'da işbirliği, dayanışma, demokrasi ve vatandaşlığın güçlendirilmesine katkıda bulunmak
*Sosyal dahil etmeyi teşvik etmek
*Gençlerin farklı ülkelerde iş deneyimi elde etmesini sağlamak.
Gençlerimizin bu programlardan daha fazla yaralanmalarını istiyor ve bilgi almaları için SORGED’e davet ediyoruz" bilgileri paylaşıldı.

 

Yorumlar