Samsun BİLSEM için Yozgat’tan söyleşi gerçekleştirildi.
Uzaktan söyleşi

Yozgat Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata, Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İlkadım Samsun Rotary Kulübü Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Civan Çelik’in daveti üzerine, “Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi” kapsamında, seminer verdi.
Merkez Müdür Yardımcısı Halil Yılmaz’ın moderatörlüğünde yürütülen söyleşide, Prof. Dr. Mustafa Böyükata katılımcılarla etkileşimli ve sohbet tadında bir yol izleyerek “Büyük İşler Düşlemekle Başlar” başlığı etrafında bilgiler verdi.
Samsun dışında farklı şehirlerdeki BİLSEM öğrencileri ve öğretmenlerin yanı sıra meslek liselerinden de öğrenci ve öğretmenlerin yer aldığı 70’den fazla katılımcıyla bir araya gelinen etkinlikte, öğrencilerin kendilerini Keşfetmeye, yeni şeyler öğrenmeye ve üretmeye dönük farkındalıklarının artırılmasına katkı verildiği gözlendi. Prof. Dr. Mustafa Böyükata konuşmasında bilim insanlarının çalışmalarıyla ortaya çıkan yeniliklerin hayatımızı nasıl değiştirdiğine dönük ilgi çekici konulara değindi ve katılan bütün öğrencilerin motivasyonunu artıran yönlerini ele aldı. Günümüz teknolojilerinin geldiği nokta, teknisyenlik düzeyindeki işlerin dahi üniversite mezunu bireylerce yapılmasını zorunlu hale getirdiğinin altını çizen Prof. Dr. Mustafa Böyükata, hayal kurmak gerektiğini, düşlemek gerektiğini ve bunları hayata geçirmek için bir amaç etrafında netleştirip, o yolda hedefleri başarmak için birlikte ekip halinde çalışmak gerektiğini vurguladı.
Katılımcılardan gelen soruları da cevaplandıran Prof. Dr. Mustafa Böyükata’ya program sonunda teşekkür edildi. HABER MERKEZİ

Yorumlar