Yozgat Veteriner Hekimler Odası Başkanı Faruk Anteplioğlu, vatandaşların hem bayramını kutladı hem de uyarılarda bulundu.
VHO'dan hem kutlama hem uyarı

Yozgat Veteriner Hekimler Odası Başkanı Faruk Anteplioğlu, yayımladığı mesajında vatandaşların Kurban bayramını kutladı.

Başkan Anteplioğlu, “Bir bayrama daha kavuşmanın mutluluğu ve sevinci içerisindeyiz. Kaynaşma ve yardımlaşmanın en önemli günlerinden biri olan Kurban Bayramı şüphesiz ki Türk İslam alemi için birlik ve beraberliğin müjdeleyicisidir. Bu bağlamda birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz mübarek Kurban Bayramınızı tebrik eder, mutluluklar dilerim” dedi.


Hastalık uyarısı

Yozgat Veteriner Hekimler Odası Başkanı Anteplioğlu, hayvanlardaki bulaşıcı hastalıklara karşı alınabilecek ek önlemlere dikkat çekerek, "Türkiye'de yaklaşık 256 tane zoonoz hastalığı var. Yıllardır, özellikle Kurban bayramlarında bu hastalıkların insanlara geçmemesi için çaba sarf ediyoruz. Geçen yıllarda şarbon çıkmıştı. Tüberküloz, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi gibi hastalıklarımız var. Bunlar koruyucu hekimlikle önlenebilen hastalıklar. Kurban Bayramı'nda veteriner hekim muayenesi olmadan kesinlikle kurbanlıklarınızı yemeyin" uyarısını da yaptı.

Yorumlar