İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı başkanlığında İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticileri ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin katılımıyla Yozgat geneli eğitimi değerlendirme toplantısı Milli Eğitim Müdürlüğü Sürmeli Toplantı Salonunda yapıldı.
Yazıcı ilçelerle yakından ilgileniyor

Toplantıda Müdürlük birim amirlerinin sunumları ve paylaşımları, bir önceki toplantıda alınan kararlarla ilgili çalışmaların değerlendirilmesiyle başladı.
Gündem Maddelerinden ; 2019-2020 ders yılının 1. döneminin değerlendirilmesi, ikinci dönem yapılacak çalışmalar, LGS (Liseye Geçiş Sınavı) yerleştirme ve kontenjanların görüşülmesi, tasarruf tedbirleri, 2023 Eğitim Vizyonu Çalışmaları, PİSA sonuçlarının değerlendirilmesi, akademik başarının artırılması için yapılacak çalışmalar ve kitap okuma alışkanlığının artırılması konuları görüşülüp, ilçe gelişim planlarının değerlendirme sunumları ilçe milli eğitim müdürleri tarafından yapılarak, gerekli istişarelerin ardından kararlar alındı.
İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı gündem maddelerinin yanı sıra okul gelişim planları, öğrencilerin öğrenme stilleri, sınıf yönetimi, resmi yazışma kuralları, öğrencilerin yetenek analizi, veli-öğrenci iletişimi, dezavantajlı öğrencilerin eğitimi ve beceri-tasarım atölyeleri konularına değinerek, Yozgat eğitimine katkı sağlayan ve destek veren herkese teşekkür edip, iyi dilek ve temennilerle toplantıyı sonlandırdı.

Yorumlar