Ağaçlandırma seferberliğinde şimdi harekete geçme zamanı
YENiDEN YEŞERECEK!

Türkiye’nin dört bir yanında ardı ardına başlayan yangınlara karşı ağaçlandırma seferberliği başlatılıyor.
Kamu kurumlarının yanı sıra kamu yararına çalışan dernek ve vakıfların başlattığı kampanyalara Yozgat’tan da destek veriliyor.
Yozgat’ta kampanyalara ilk destek belediyelerden gelirken, katılımın yoğun olması bekleniyor.
Milyonlar ülkemizin çeşitli noktalarında eş zamanlı çıkan orman yangınlarıyla üzüldü. Yangınlarla ilgili sabotaj ihtimali güçlenirken, Türkiye fidan kampanyalarıyla yaralarını sarmaya çalışıyor.
TEMA Vakfı yangın çıkan ormanların tekrar ağaçlandırılması için bağış kampanyası başlattı. TEMA bağış kampanyasına vakfın internet sitesi üzerinden "Bağış Yap" ekranı ile katılım sağlanacak.
Ülkemizde Antalya Manavgat'ta başlayan ve daha sonra Adana, Mersin,Muğla, Osmaniye ve Kayseri'de orman yangınları çıktı.
Yerleşim yerlerini de tehdit eden yangında bazı evler tahliye edildi. Yangınların eş zamanlı bir şekilde çıkması ve sosyal medyada bazı hesaplar tarafından yapılan paylaşımlar sabotaj ihtimalini güçlendirdi.
Diğer yandan milyonları maddi-manevi olarak yaralayan yangınlara karşı vatandaş ve TEMA seferberliğe koyuldu. Bir fidanın bile önemi anlaşılırken, yangının yaralarını sarmak için harekete geçti.
FİDAN KAMPANYASINA
NASIL DESTEK VERİLİR?
TEMA Vakfının resmi sitesinde yer alan 'Bağış Yap' butonu tıklanır. Açılan sayfada bağış yapılacak seçenekler listelenir. Bağış türünü seçtikten sonra verilen alanlar doldurularak bağış gerçekleştirilir.
TEMA Vakfının amacı, kendiliğinden yetişen doğal ormanları korumak, ağaçlandırma çalışmaları yapmaktır. Yurt genelinde baş gösteren yangınlar milyonların yüreğini de yaktı. Şimdi yurt genelinde yangında
yitirdiğimiz ağaçlarımızın yerine yenilerini dikmek için seferberlik başlatıldı. SMS yoluyla katılmak isteyenler ise NEFES yaz 1923'e Gönder. 1 Fidan bağışında bulun.
Orman Genel Müdürlüğü’de ağaçlandırma seferberliği için kampanyanın startını verdi.
OGM üzerinden fidan bağışında bulunmak isteyenler, bağış yapmak istenilen ilden sorumlu Orman Bölge Müdürlüğü hesabına bir fidan bedeli 10 lira olacak şekilde şartlı bağış yapabiliyor.
Ormancılığı Geliştirme ve Orman Yangınları ile Mücadele Hizmetlerini Destekleme Vakfı üzerinden bağışta bulunmak isteyenler de ilgili internet sitesinden bağışını gerçekleştirebiliyor.
Türk Kızılayı’na fidan bağışlamak isteyenler de "Birlikte Söndürelim" sloganıyla hayata geçirdiği kampanyaya "YANGIN" yazıp 2868'e kısa mesaj göndererek 10 liralık destekte bulunabiliyor. REŞİT ÜNAL

Yorumlar