Yozgat Nida Tüfekçi Güzel Sanatlar Lisesi’ne müzik ve resim alanında kabul edilecek yetenekli öğrenciler için yetenek sınavı tarihleri açıklandı.
Yetenekli öğrenciler  belirlenecek

Yozgat’ın yetenek alınanda tek okulu olan Nida Tüfekçi Güzel Sanatlar Lisesi’ne yetenek sınavları takvimi açıklandı. Resim bölümü ve müzik bölümüne yeni öğrencilerini kabul edecek olan Nida Tüfekçi Güzel Sanatlar Lisesi, 7-8 Temmuz tarihleri arasında yetenek sınavları düzenleyecek.
30 Haziran’a kadar başvuruların e-okul üzerinden devam edeceği Nida Tüfekçi Güzel Sanatlar Lisesi yetenek sınavına Ortaokul 8.sınıfı bitiren öğrenciler başvuru yapabilecek. Ayrıca Ortaöğretim kademesinin 9.ve 10.sınıf seviyelerinde okuyan öğrenciler Eylül ve Ekim aylarının son haftasında yapılacak olan sınava başvurmaları ve başarılı olmaları durumunda nakil yoluyla geçiş yapabilecekler.
Müzik bölümü sınavı 07 Temmuz 2021 tarihinde Müziksel işitme, Ritimsel Bellek, Ezgisel Bellek, 08 Temmuz 2021 taihinde ise Müziksel Çalma, Müziksel Söyleme olarak gerçekleştirilecek. Resim Bölümünde desen sınavı 07 Temmuz’da, imgesel sınavı ise 8 Temmuz’da gerçekleştirilecek. Müzik ve resim alanında yeteneği olan öğrencilere verdiği kaliteli eğitim ve imkanlarıyla, gençleri birer sanatçı olarak geleceğe hazırlayan Nida Tüfekçi Güzel Sanatlar Lisesi, yeni eğitim öğretim yılı için yetenekli öğrencileri bünyesine alacak. YAŞAR ÖZER

Yorumlar