Yozgat Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan Adayı ve MHP Milletvekili İbrahim Ethem Sedef gazetemize ziyarette bulundular.
"YOZGAT BİZİMLE NEFES ALACAK"

Ziyarette bulunan Milliyetçi Hareket Partisi heyetini gazetemiz imtiyaz sahiplerinden Sedat Sefa Yılmaz ağırladı. Kısa bir süre sohbet edildikten sonra MHP Belediye Başkan Adayı Mehmet Erdemir 31 Mart mahalli idareler seçimine dair açıklamalarda bulundu.
"SEÇİM ÇALIŞMALARIMIZ 30 MART GECESİNE KADAR DEVAM EDECEK"
31 mart mahalli idareler seçimine sayılı günlerin kaldığını ve 4 aylık seçim süresince nasıl bir çalışma politikası izlediklerini anlatan Erdemir," Aralık ayı itibari ile 4 aya yakın süredir seçim çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yozgat genelinde Esnaf gezileri, kurum ve okul ziyaretlerinin yanı sıra tüm mahallelerimizde gezilerimize devam ederek vatandaşlarımıza projelerimiz hakkında bilgiler veriyoruz. Gün boyu yapılan gezilerin yanı sıra, akşamları da sıralı bir şekilde mahallelerde ev toplantılarımızı gerçekleştiriyoruz. Seçime dair bu çalışmalarımızı son gün olan 30 mart akşamına kadar durmaksızın gerçekleştireceğiz" dedi.
"ÜRETKEN BELEDİYEDEN SAVURGAN BELEDİYEYE"
1989-2002 yılları arasında yaptığı 3 dönemlik belediye başkanlığı süresince Yozgat belediyesinin birçok ilklere imza atarak üretime dayalı bir belediyecilik yaptığını belirten Erdemir," Yozgat Belediyesi Milliyetçi Hareket Partisi yönetiminde birçok ilklere imza attı. 13 yıllık görev süremiz boyunca alt yapıdan sosyal konulara, toplu taşımacılıktan toplu konutlara, sağlık,eğitim ve gençliğe yönelik yaptığımız çalışmalar ile Yozgat'ı yaşanabilir bir şehir durumuna getirme hususunda büyük yol kat ettik. Ancak Yozgat bizim dönemimiz sonrası , son 15 yılda özellikle imar konusunda çok büyük sıkıntılara maruz bırakıldı. Yeni yapılaşmalar ne yazık ki göz ve çevre kirliliğine neden olduğu aşikar görülmektedir. Bizim Belediyecilik anlayışımız israftan kaçan ve kendi kendine yeten üretken bir belediyecilikti. Bizim dönemimiz sonrası Yozgat belediyesi "İsraf" ile tanıştı. Aktif şekilde hizmet veren beton parke kaldırım tesisinin yanı sıra belediye ekmek fabrikası ve akaryakıt istasyonu kapatılarak büyük hatalar ile savurganlık baş göstermeye başladı. Günümüzde ise bu belediyecilik anlayışı sonucunda üzülerek şu tespiti yapmak durumundayım ki ; Belediye hali hazırda verdiği hizmetler sonucu oluşan borçları ödeyemiyor ve borç karşılığı almış oldukları hizmetleri arsa, mesken ve iş yerleriyle BCH olarak karşılamaya çalışıyor" ifadelerini kullandı.
"ASIL GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ BİZİMLE YAŞANMIŞTI"
MHP Belediye Başkan Adayı Erdemir, belediyecilik anlayışında belediye yönetiminin kesinlikle mensubu olduğu partinin fikir ve görüşlerine dayanarak hizmet vermiş olduğu şehrin vatandaşlarını ötekileştiremez dedi. Erdemir,"Görevde olduğumuz 13 yıllık sürede Yozgat insanını siyasi fikrine mezhebine veya meşrebine göre ayırt etmedik. Birilerinin dediği gibi "GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİ" lafta değil, tam anlamıyla 20 sene önce biz yaptık. Gönülleri fethettik. Biz onlardan bu hususta çok öndeyiz. Mevcut belediye zihniyeti belli bir siyasi görüşün adete karargahına çevrilerek Yozgat belediyesi ve Yozgat halkı arasında büyük duvarlar oluşmuş. Belediye başkanı önce kendi ile sonra kurumlar ve Yozgat halkı ile kavgalı olmayacak. Yozgat halkı zaten sahipsiz bırakılmış , sizde bu insanları ötekileştirirseniz Yozgat'a büyük kötülük etmiş olursunuz. Yozgatlı baskı yapılarak korkutulmuş adeta nefessiz bırakılmıştır. 31 mart akşamı bu şehir bizimle nefes alacak bunu görüyorum" şeklinde konuştu.
"PROJELERİMİZ SAYIN DEVLET BAHÇELİ ONAYLI"
Seçilerek göreve gelmeleri halinde Yozgat belediyesini Yozgatlı ile barıştıracaklarını ve klasik belediyeciliğin dışında şehrin göçünü önleyecek projeleri olduğunu söyleyen Erdemir,"Yozgatlı belediye ile barışacak. Kaldırım, park, yol gibi klasik hizmetlerin dışında şehrin göçünü engelleyecek istihdamla ilgili çalışmalarımız başlatılacak. Bozok Üniversitemiz ile entegre olarak hizmet alımları yapacağız. Üniversitenin ve Üniversite öğrencilerinin bütün sorunlarını çözeceğiz.Eğitimi biten her öğrencimizin şehrimizden bir kültür elçisi olarak ayrılmasını sağlayacağız. Üniversiteye dair yol, ulaşım ve kampüs çevresi düzenlemesi hizmetlerimiz olacak. Yanı sıra şehir merkezinde sosyal mekanlar ve 24 saat açık gençlik kütüphanemiz yapılarak hizmete açılacak. Gençlerin meslek edindirme kursları ile iş sahibi olmaları, hanımların iş hayatına atılmaları noktasında çalışmalarımız olacak. Şehrimizin sosyal ve ekonomik olarak gelişmesine dair çalışmalarımız ağırlıkta olacaktır. Yozgatlı vatandaşlarımızın karşısına çıktığımız 66 proje ile hayalden uzak, ayakları yere basan , gerçekçi ve akılcı projelerimiz bulunmaktadır. Genç ve çalışkan milletvekilimiz Sayın İbrahim Ethem Sedef'in yardımlarıyla sivil toplum örgüleri ile birlikte bu hedeflerimizi sonuca ulaştıracağız. Bu 66 proje Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeliye sunuldu ve tarafınca onaylandı. Akılcı ve üretken, israftan uzak bir belediyecilik ile hizmet edeceğiz" dedi.
"YOZGAT'IN SPORU BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞACAK"
Yozgatspor başta olmak üzere tüm amatör sporlara yeni bir vizyon getireceklerini söyleyen Erdemir,"Bütün amatör sporlarımıza destek olacağız. Yozgatlının gurur kaynağı ve Yozgatlının ortak sevdası olan Yozgatspor'u siyasetten uzak bir anlayışla bütün Yozgatlının takımı haline getireceğiz. Geçmiş dönemlerde olduğu gibi başarıdan başarıya koşan ve üst liglerde yer alan bir takım haline getireceğiz. En önemlisi ise alt yapıya önem vererek yeni yıldızların yetiştirilmesinde öncü olacağız ve nice şampiyonluklar kovalayacağız" diye sözlerine son verdi.

 

 

Yorumlar