Yol, kaldırım, çevre düzenleme ve dekoratif aydınlatma çalışmaları devam ediyor
YOZGAT EVE KAPANDI BELEDİYE VİTES YÜKSELTTİ

Yozgat Belediyesi’nin başlattığı, Dörtyol Kavşak, Belediye Hizmet Binası ve Saat Kulesi Tarihi Askerlik Şubesi arasında yol, kaldırım, çevre düzenleme ve dekoratif aydınlatma çalışmaları devam ediyor.
Yozgat Belediyesi 17 Mayıs’a kadar sürecek tam kapanma dönemini fırsata çevirerek, saha çalışmalarına hız verdi.
Tam kapanmanın başladığı 30 Nisan’da ilk kazmayı vuran Belediye adeta kent merkezini yeniden inşa ediyor.
BAŞKAN KÖSE SAHADA
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte belediye tarafından yürütülen çalışmaları da yerinde takip ediyor.
Başkan Köse, Yozgat için başlatılan hizmet seferberliğinin aksamadan devam etmesi için adeta seferberlik ilan etti.
Devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek mesaisinin büyük bölümünü sahada geçiren Başkan Köse, projeleri ve sezon öncesinde inşaatlardaki son durumu gözden geçiriyor.
LİSE CADDESİ MODERN
GÖRÜNÜM KAZANACAK
Yozgat Belediyesi’nin başlattığı yenileme çalışmalarıyla birlikte Lise caddesi de modern görünüm kazanacak.
Dörtyol Kavşak, Belediye Hizmet Binası ve Saat Kulesi Tarihi Askerlik Şubesi arasında yol, kaldırım, çevre düzenleme ve dekoratif aydınlatma çalışmaları da bütün hızıyla devam ediyor. Kapanma dönemini fırsata çeviren Belediye, yoğun olarak kullanılan lise caddesine de dokunuş yapacak. Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, vatandaşlar tarafından en fazla kullanılan alanlar da çalışmalar yürüttüklerine değindi.
Dörtyol kavşağında belediye binasına, saat kulesinden eski askerlik şubesine, buna ek olarak Emniyet Caddesi'nden Sungurlu Caddesi'nde Karslıoğlu konağına kadar olan bölgede çalışma yapacaklarını aktaran Başkan Köse, "Bu bölgede altyapı çalışmalarımız olacak, asfaltı yenileyeceğiz, yeni tip kaldırımlar yapacağız. Kot düşürmesi gereken yerlerde kot düşürmesi yapacağız. Kaldırım taşlarımız soğuk havaya, tuza, buzlanma ve solüsyona karşı dayanıklı olacak. Dekoratif ışıklandırma yaparak bu bölgeyi güzel bir görünüme kavuşturacağız" diye konuştu.
YAZ SEZONUNU PANDEMİYE
HEBA ETMEYECEĞİZ
Başkan Köse, Yozgat’ta kronikleşmiş sorunları bir bir çözüme kavuşturduklarına değinerek, yaz sezonunu pandemiye heba etmeyeceklerinin altını çizdi.
Kent merkezinde nerede sorun varsa ekiplerin orada çalıştıklarına dikkat çeken Başkan Köse, kapanma döneminde saha da yer aldıklarını hatırlattı. Üretken belediyecilik anlayışı ile sorunlara kalıcı çözümler ürettiklerini dile getiren Başkan Köse, “Her alanda yaptığımız çalışmalarımızın yanı sıra alt yapıda güçlü hizmetler aralıksız devam ediyor. Nerede sorun varsa bunları çözmek için adımlar atıyoruz. Yapılamaz denilen yerleri tek tek yaptık, yapıyoruz” dedi.
Şehrin tüm sorunlarını çok iyi bildiklerine vurgu yapan Belediye Başkanı Köse, “Vatandaşlarımızla birlikte şehrimizi güçlü bir şekilde geleceğe taşıyoruz. Her talebi yerinde inceliyoruz. Ekiplerimizin hepsi sahada, aktif bir şekilde çalışıyor. Sorunları çözmek için varız. Geldiğimiz günden bu yana hizmet yağmuru sürüyor” dedi.
HALKIN BAYRAMINI KUTLADI
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, vatandaşların Ramazan Bayramını kutladı.
Başkan Köse, ”Bizleri Ramazan Bayramına ulaştıran Rabbim’e hamdolsun, barış sevgi ve kardeşliğin hakim olduğu, dostluk ve muhabbetin kazandığı nice bayramlar temmennisiyle..” dedi. REŞİT ÜNAL

Yorumlar