Abide İş Hanı esnafı ile bir araya gelen Bağımsız Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan İş Hanının kaderi ile baş başa kalmayacağını yeni dönemde tıpkı Beyaz Han gibi tüm Yozgatlıların kullanacağı bir çarşı haline geleceğini söyledi.
"Yozgatlıların kullanacağı bir çarşı haline gelecek"

Abide İş Hanı esnaflarının sorunlarını dinleyen Arslan, İş Hanının daha hareketli olması için Yozgat Belediyesi’nin dışarıda kalan bazı birimlerinin İş Hanına taşınabileceğini ama bu birimlerin arasında sistemsel nedenler dolayısıyla su tahsilat servisinin olmasının mümkün olmadığını söyledi.
“GEREKEN NE VARSA YAPACAĞIZ”
Yaşanılan yangın sonrasında Yozgat Belediyesi gereken çalışmaları yapmadı, esnafa yardımcı olmadı gibi söylemlerin gerçeği yansıtmadığını ifade ederek gerek belediyenin gerekse şahsının iş hanında bulunan esnaflara gereken tüm desteği verdiğini söyleyen Arslan, “İş Hanını canlandırmak adına belediyenin dışarıda kalan birimlerini buraya taşımak bugün yaptığımız bir plan değil. Bunu uzun zamandır düşünüyor ve gerekli çalışmaları yapıyoruz. Ama bazen istediğiniz her şey istediğiniz an olmuyor. Evet belediyenin bazı birimleri İş Hanında olacak ama bu birimin su tahsilat servisi olması neredeyse imkansız. Çünkü yeni belediye hizmet binasında mali hizmetler otomasyon sistemi var su tahsilat servisi de bu otomasyona bağlı çalışan bir servis. Eski belediye binamızda bu tür bir sistem bulunmadığı için su tahsilat servisi buradaydı. İş Hanı için yapacağımız hizmetler arasında bir adet sağlık ocağı bulunuyor. Sağlık ocağının yanı sıra belediye ekmek dağıtım noktası da İş Hanında hizmet verecek. 7/24 güvenlik görevlilerinin olacağı iş hanında her şey çok daha güzel olacak” dedi.
BEYAZ HAN GİBİ OLACAK
Tol çarşı ve civarının mezbelelik bir durumdan kurtarıldığını hatırlatan Arslan, İş Hanının daha kolay bir şekilde ve daha kısa sürede tıpkı Beyaz Han gibi Yozgat’ın en gözde yerlerinden biri haline geleceğini söyledi.

Yorumlar