Sadece fiziki olarak değil, aynı zamanda sosyal ve estetik anlamda da büyük bir dönüşümü temsil eden Hanlar Sokağı projesinin detayları Başkan Yalçın tarafından paylaşıldı. Yalçın, "İstiklal Caddesi ve Sakarya Caddesi'nde yaptığımız çalışmalar gibi cesaret isteyen, fiziki durumu ve alt yapısı nedeniyle çalışılması zor bir bölgede yaklaşık 150 iş yerinin zemin + birinci kat, bazı binalarda ise bina sahipleriyle yapılan ortak çalışmalarla tüm katların dış cephe iyileştirilmesini tamamladık." dedi.
Projede, sadece binaların yenilenmesi değil, aynı zamanda sıcak asfalt yolunun, alt yapının, kaldırımların ve peyzaj düzenlemelerinin de gerçekleştirildiğine dikkat çeken Başkan Yalçın, "Yıllardır kaderine terk edilen Hanlar Sokağı, 'Sokak Sağlıklaştırma/Çevre Dostu Sokak Projesi' ile yeniden hayat buldu. Bu bölgenin yapısını, ışıklandırmasını ve altyapısını tamamen yenileyerek ilçemizin en güzel güzergahlarından biri haline getirdik." şeklinde konuştu.
Hanlar Sokağı'ndaki yenileme çalışmalarının yanı sıra Çeşmeli Meydanı ve Kasaplar Çarşısı'nın da projeye dahil edildiğini belirten Başkan Yalçın, iş yerlerinde tek tip tabela uygulamasıyla da düzenlemeler yaptıklarını açıkladı.
Ayrıca, Hanlar Sokağı'nda yer altı çöp konteyner sistemi ve sıfır atık bırakma noktaları oluşturarak çevre dostu bir anlayışla çalışmalarını sürdürdüklerini dile getiren Yalçın, "En güzel sokaklar ve caddeler Akdağmadeni'nde olacak" dedi.
Akdağmadeni halkına desteklerini esirgemeyen tüm vatandaşlara teşekkür eden Başkan Yalçın, "Biz bu memleketin aşığıyız. Aşkla, şevkle, muhabbetle çalışmaya devam edeceğiz. İlçemizin en güzide alanlarından biri olan Hanlar Sokağı'nda Çevre Dostu Sokak çalışmamız hayırlı olsun." dedi. HABER MERKEZİ 
Akdağmadeni ilçesinde gerçekleştirilen projelerle ilçenin dönüşümü ve gelişimi sürerken, Hanlar Sokağı'nın da bu dönüşüme önemli bir katkı sağladığı belirtildi. HABER MERKEZİ